Kašpárkohraní letos podpoří předčasně narozené děti

  • Kašpárkohraní letos podpoří předčasně narozené děti Fotogalerie (1)
    • 23.05.2014
    • Tisk

    Šestý ročník největšího rodinného festivalu Kašpárkohraní se v pražských Letenských sadech uskuteční v neděli 15. června od 12 do 19 hodin.

    Sdílejte článek:

Letošní „dětský mejdan“ se spojil se spolkem Nedoklubko, který pomáhá rodičům předčasně narozených dětí.

Organizátoři pořádají věcnou sbírku, na místě budou pro nedonošené děti vybírat oblečení do velikosti 56 a látkové pleny.

Na festivalu Kašpárkohraní se letos poprvé představí kapela Mandrage, skupina Pískomil se vrací a pokřtí na akci nové album Buďte první, komu se to líbí a zpěvák Ben Cristovao vystoupí s dětským gospelovým sborem.

Kapela Sto zvířat tentokrát zahraje hlavně dětem v rytmech ska, reggae a swingu.

Novinkou v programu je i grafitti exhibice v režii Vladimira 518 a Epose 257.

Divadelní program nabídne trio klaunů Squadra sua s pouliční hasičskou groteskou, pouliční divadlo Vlkoryb v režii loutkového mistra Nori Sawa, loutkové divadlo Kaká, tradiční i moderní pohádky v podání Damúzy a Divadla Mimos, areálem festivalu projde pro Kašpárkohraní charakteristický průvod obřích loutek.

Jako každý rok i letos si budou děti moct vyzkoušet různé sporty a pohybové aktivity, třeba fotbal s AC Sparta Praha nebo FK Dukla Praha, box v ringu, veslování na trenažéru, desetiboj, softball, lukostřelbu či bouldering a mnoho dalších sportů včetně bezkontaktních, jako je tchoukball, kin-ball, speedminton nebo lacros.

Chybět nebude oblíbená bublinová show Václava Strassera, klání v kuličkách ani stolní tenis se zrakově postiženými.

Pro dětské publikum na Kašpárkohraní zahraje kapela Mandrage, jejíž členové se na malé diváky těší: „Kašpárkohraní zní samo o sobě hodně zábavně, bude tam jistě spousta dětí a ty jsou pro nás tím nejvděčnějším publikem.“

Skupina Sto zvířat na festivalu představí novou desku pro malé Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách se sympaticky „odrzlými“ texty.

Zbrusu nové album na festivalu pokřtí kapela Pískomil se vrací.

Festival Kašpárkohraní, který je určený všem dětem, letos spolupracuje se spolkem Nedoklubko.

Ten sdružuje rodiče předčasně narozených dětí, jichž každoročně přibývá. Nedoklubko propojuje svět rodičů v těžké životní situaci s odborníky a informuje veřejnost o problémech spojených s předčasnými porody.

Na problematiku „dětí do dlaně“ upozorní organizátoři výstavou fotografií „Dítě nedonošené nerovná se postižené“ zachycujících malé bojovníky od prvních chvil na světě, kdy váží třeba jen pět set gramů, až po současnost, kdy díky špičkové péči zdravotnického personálu a lásce rodičů vyrostly v děti, které se nikterak neliší od donošených vrstevníků.

„Přestože počet předčasně narozených dětí během posledních let stoupá, díky vysoké úrovni péče procento těžkých postižení klesá. I u nejrizikovější skupiny nedonošených novorozenců je dnes vysoká šance na přežití a normální vývoj. Drtivá většina těchto dětí, i ty s nejmenší hmotností, dnes přežije bez celoživotního handicapu,“ říká primář pediatrického oddělení porodnice v Podolí Zbyněk Straňák.

Festival Kašpárkohraní společně s Nedoklubkem vyhlašuje pro letošní ročník věcnou sbírku pro nedonošené děti, které jsou i v těchto dnech často na několik týdnů umístěné na pěti pražských neonatologických centrech v porodnicích v Podolí, Motole, Krči, na Bulovce a U Apolináře.

Přímo na místo konání festivalu je možné přinést bavlněné oblečení velikosti 32 až 56 (overálky, body, dupačky apod.) a látkové pleny.

V rámci Kašpárkohraní probíhá každoročně také naučný program.

Letos budou děti moci prověřit znalosti v kvízech a soutěžích s vojenskou tématikou pod vedením Ministerstva obrany, naučí se základy první pomoci pod dohledem lékařů z Ústřední vojenské nemocnice nebo Českého červeného kříže, nebo si prohlédnou vojenskou sanitku.

Soutěže pro děti si připraví také dobrovolní hasiči z pražského Suchdola a Nebušic.

Festival se bude konat za každého počasí.

www.kasparkohrani.cz

 


Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.