Dan Bárta plánuje do roka a do dne nový klip i desku

  • Dan Bárta plánuje do roka a do dne nový klip i desku Fotogalerie (3)
    • 20.05.2014
    • Tisk

    Hranice žánrů překračuje s obdivuhodnou lehkostí, která je poznávacím znamením také pro jeho autorský rukopis. Během čtvrt století na české hudební scéně se prozpíval od syrového bigbeatu přes hravý funk až k současné směsici jazzu a poprocku korunované intonační dokonalostí.

    Sdílejte článek:

Dan Bárta patří mezi nejuznávanější a nejvýraznější tuzemské zpěváky, o čemž svědčí i počet ocenění, která dostal od Akademie populární hudby.

Sošku zatím posledního, třináctého Anděla, jenž je pro něj „takovým výročním potleskem“, získal den poté, co úspěšně zakončil jarní část turné Maratonika ke stejnojmenné desce z loňského roku.

Už teď přitom plánuje návrat do studia, ale opustit koncertní pódia se nechystá.

„První ´gramofonek´ jsem dostal v roce 1994, takže je to zaokrouhleno na celkem dvacet plodných let. A za těch dvacet let třináct sošek. Né že bych na tom ulítával, ale řekněte… kdo to dneska má?,“ bilancuje s nadsázkou Bárta.

Prosadil se jako frontman plzeňské skupiny Alice, ale skutečný zlom v jeho hudební kariéře nastal až s rolí Jidáše Iškariotského v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Účinkování v něm udělalo „superstar“ i z Ježíšova zrádce.

Přišly začátky s legendárními a kultovními J.A.R., oceňovaný projekt Die El. Eleffant?!, potom následovalo angažmá v muzikálu Evita, k tomu všemu přibyl později projekt Sexy Dancers.

Jednorázovým počinem mělo být i jeho spojení s univerzálními hudebníky v kapele Illustratosphere. Nakonec ale natočil jednu desku s triem Roberta Balzara a s Illustratos­phere dokonce desky čtyři.

První z nich se stala albem roku 2000, za tu loňskou s názvem Maratonika ho Akademie populární hudby zvolila „zpěvákem roku“.

Maratonika je dobrá deska a já jsem rád, že je teď všem jasné, že je i dobře nazpívaná,“ vtipkuje Dan Bárta a dodává: „Jsem rád. Kvůli sobě, kapele, našim… já jsem vlastně tak rád, že v sobě krásně dohledám, že jsem rád i kvůli vašim.“

Přestože koncertní maraton(iku) má zdárně za sebou, o zvolnění tempa nemůže být řeč.

„Už v úterý 27. května si po delší době zahraju s Richardem Müllerem v pražském klubu Retro, na začátku června s Illustratos­phere v Budapešti, potom v Šonově, Příbrami, Buchlovicích, v létě pojedeme Colours of Ostrava a Sázavafest a dále po modré dál, bude toho dosti,“ vypočítává zpěvák.

Kromě živého hraní plánuje natočit i nový klip.

Po 3D animátorovi Janu Krejčířovi, který je podepsán pod lyrickým videem k pilotnímu singlu „B’Artagnan“, oslovil tentokrát ke spolupráci režiséra Zdeňka Suchého.

„A na podzim a v zimě začneme pomalu dávat dohromady nějaké nové věci. Přebytky z Maratoniky, nedodělky a tak. Do roka a do dne bude opět za námi něco nového,“ uzavírá Bárta.

www.danbarta.cz


Dan Bárta & Illustratosphere – B'Artagnan (LYRIC VIDEO) from Viktor Mašát on Vimeo.

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.