Taylor pokračuje v čistkách! Ve Stone Sour skončil Root!

  • Taylor pokračuje v čistkách! Ve Stone Sour skončil Root! Fotogalerie (6)
    • 19.05.2014
    • Tisk

    Kytarista Jim Root byl evidentně odejit z kapely Stone Sour, jejímž frontmanem je stejně jako v další kapele, kde spolu působí, zpěvák Corey Taylor.

    Sdílejte článek:

Stone Sour k zásadní změně v sestavě vydali toto prohlášení:

„Jak už možná někteří z vás vědí, cesty Stone Sour a Jima Roota se rozcházejí. Snažili jsme se počkat až do chvíle, kdy bude hotové nové album Slipknot, ale ve světle nedávných událostí, tuto informaci potvrzujeme a posouváme se dál. Cítíme, že toto řešení je pro obě kapely tím nejlepším a že se to v příštích dnech ukáže. Jakmile nastane správný čas, poskytneme vám další informace.“

Corey Taylor ještě na vlastním Twitteru dodal: „Jim a já stále společně pracujeme ve Slipknot a album je skoro hotové.“

Root se rozhodl nevyrazit v lednu a únoru se Stone Sour na turné po severní Americe právě proto, aby se prý mohl soustředit na skládání materiálu na novou desku Slipknot.

Tehdy v rozhovoru pro The Pulse Of Radio řekl: „Víte, bohužel, jsem jen jeden člověk. Opravdu nemůžu být v jednu chvíli na dvou místech. Láme mi to srdce a nelíbí se mi myšlenka, že tam nebudu, ale opravdu nevidím jinou možnost… zkrátka, tohle je nejlepší možný kompromis k jakému jsme se dobrali.“

A jak se vyhazov Jima Roota ze Stone Sour vlastně provalil?

Jeden fanoušek se poté, co zjistil, že muzikant nemá vystoupit ani na třech letních koncertech naplánovaných na závěr července, kytaristy na Instagramu zeptal, jestli si dál bude dávat v aktivitách kapely pauzu.

Root mu odpověděl: „Už v té kapele nejsem. Nebylo to moje rozhodnutí. Nemám z toho radost.“

Taylor a Root spolu v posledních čtyřech letech trávili většinu času – pod hlavičkou Stone Sour nahrávali desku Audio Secrecy (2010) a dvojalbum House Of Gold & Bones (2012, 2013) a také s nimi vyrazili na turné.

A samozřejmě je potřeba připomenout, že podobně „zvláštní“ byly také okolnosti nedávného odchodu bubeníka a zakládajícího člena Joeyho Jordisona ze Slipknot.

I v jeho případě kapela napsala, že bubeník ji opouští z vlastní iniciativy, ten ale později uvedl, že je zlomený a jeho rozhodnutí to nebylo.

Ve fanouškovských diskusích se často objevuje názor, že frontman obou kapel Corey Taylor v nich chce mít hlavní slovo, a tak se zbavuje členů, kteří by mu mohli nějak stát v cestě.


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.