Desáté Hrady CZ nabídnou větší areály i nové interprety

  • Desáté Hrady CZ nabídnou větší areály i nové interprety Fotogalerie (6)
    • 15.05.2014
    • Tisk

    Putovní festival „Hrady CZ“ letos slaví 10. narozeniny a organizátoři v rámci jubilejního ročníku připravili pro návštěvníky třeba větší festivalové areály a komfortnější kempy.

    Sdílejte článek:

Úplně nový areál nabídnou na Bezdězu.

Na hradech letos poprvé vystoupí Miro Žbirka, Olympic nebo Wanastowi Vjecy, dále pak oblíbení interpreti jako jsou Tomáš Klus a kapely Mandrage, Chinaski, No Name, Divokej Bill, Monkey Business nebo Horkýže Slíže.

Největší letní festival tuzemských kapel Hrady CZ odstartuje letos 11. července na Točníku ve středních Čechách a program uzavře poslední prázdninovou sobotu 30. srpna v Bouzově na Olomoucku.

Mladšímu publiku jsou určeny koncerty vycházející hvězdy Adama Mišíka nebo zpěváka Bena Cristovao.

Dále vystoupí například Sto zvířat, Rytmus, Visací zámek, Michal Hrůza, Xindl X, Abraxas, Portless, Vypsaná Fixa nebo UDG.

Pro festival na českých a moravských hradech je po celých deset let podle organizátorů charakteristická jeho přátelská až rodinná atmosféra umocněná mystickou blízkostí jednotlivých hradů.

To potvrzují interpreti, kteří na festivalu už hráli.

Hrady jsou skvělá letní štace ve výjimečném prostředí. Ideální fesťák pro rodiny s dětmi. Takové atmosféře se nedá odolat, vždycky tam budeme hrát rádi,“ říká Michal MalátnýChinaski.

A členové punkové kapely Visací zámek se shodují: „Hraní v blízkosti hradů má slavnostnější nádech, snažíme se tomu přizpůsobit i naše vystoupení.“

Historie festivalu Hrady CZ sahá do roku 2005, kdy koncerty probíhaly na pěti českých hradech, v roce 2010 se festival rozšířil na Moravu.

Během desetileté existence festivalu odehráli hudebníci na českých a moravských hradech víc než 800 koncertů. Festivaly na hradech získaly oblibu i díky pátečním karnevalům v maskách.

Zatímco páteční program festivalu je komornější a areály se otevírají v 18 hodin, v sobotu hrají kapely na dvou festivalových pódiích a návštěvníci můžou přijít na festival už v 10.30 hodin.

Letošní hradní „nováčci“ Olympic se na letní hraní na hradech těší: „Hrady dýchají romantikou a rytířskými turnaji – v takovém prostředí se nám tak často hrát nepoštěstí. K naší drsné rockové muzice jsou hrady skvělým kontrapunktem,“ říká frontman Petr Janda.

Kromě rozšířených festivalových areálů přicházejí v rámci jubilejního ročníku organizátoři nově s další podporou památek.

Festival Hrady CZ se stává partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky. Jedná se o soubor více než třiceti památek v České republice, které veřejnosti nabízejí dosud nedoceněné krásy a zajímavosti.

Každá zastávka festivalu Hrady CZ tak v roce 2014 má i „partnerskou neobjevenou památku“, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje.

Na partnerských památkách (Hořovice, Horšovský Týn, Slatiňany, Nové Hrady, Kunštát, Raduň, Zákupy a Rájec) bude v neděli probíhat speciální program zaměřený na jednotlivé památky organizovaný Národním památkovým ústavem.

Na něj je možné získat po předložení festivalové vstupenky vždy druhou vstupenku zdarma. Akce 1+1 platí po předložení festivalové vstupenky pro běžné prohlídkové trasy na všech těchto partnerských objektech kdykoliv v období od 12. června do 30. září letošního roku.

Organizátoři festivalu na hradech by postupně chtěli veřejnosti zpřístupnit všechny objekty zahrnuté do projektu Neobjevené památky.

Vstupenky jsou k dostání až do 5. června za zvýhodněnou cenu v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 200 korun na páteční program a 360 korun na sobotu, následně pak za 250 a 410 korun.

Termíny a místa konání putovního festivalu Hrady CZ v roce 2014:

11 – 12. 7. Točník

18. – 19. 7. Švihov

25. – 26. 7. Kunětická hora

1. – 2. 8. Rožmberk nad Vltavou

8. – 9. 8. Veveří

15. – 16. 8. Hradec nad Moravicí

22. – 23. 8. Bezděz

29. – 30. 8. Bouzov

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze