Blíží se další ročník Festivalu Jiný Pohled – Queer Eye

  • Blíží se další ročník Festivalu Jiný Pohled – Queer Eye
    • 13.05.2014
    • Tisk

    Řešení ožehavých témat i diskuze nad problémy, které jsou velmi často tabu. Právě toho se nebojí Festival Jiný Pohled – Queer Eye. Jeho pátý ročník se bude zabývat vztahy, jejich významem, vyjádřením i pochopením v kontextu Mono – Bi – Poly.

    Sdílejte článek:

Festival tuto sobotu 17. května v Experimentálním prostoru NoD v Praze také představí ženskou tvorbu z Čech i ze zahraničí.

Hlavními hosty budou česká kapela Toxique a anglická zpěvačka Amity.

Festival Jiný pohled – Queer Eye láká na kulturní program, ve kterém se věnuje přehlíženým tématům a zároveň představuje širokou tvorbu převážně ženských umělkyň.

Letošní ročník se bude zabývat vztahy mono, bi, poly a způsoby jejich vyjádření v oblasti společenské, duchovní a sexuální.

„Letošním tématem vztahů chceme přilákat širokou veřejnost, která by se neměla bát diskutovat o problémech, jevech, které se kolem nás běžně vyskytují a týkají se jak jednotlivců, párů, tak i mladistvých či rodičů,“ říká organizátorka festivalu Petra Josefína Lubojacki.

Může člověk kráčet životem sám nebo ke štěstí potřebuje partnera/ku? A co když jich potřebuje víc? Tvoří rodinu jen dva dospělí a jejich děti? Je celoživotní monogamie nesplnitelný sen? A co na to hudebnice, kočovnice a další, kteří/které se nechtějí usadit?

To jsou otázky už pátého ročníku festivalu, na kterém v minulosti vystoupily např. zpěvačka Ester Kočičková, herečka Anna Polívková nebo kapela Čoko Voko.

„Každý rok se snažíme diskutované téma propojit s dílnami, přednáškami, uměleckými performancemi a hudebními alternativními projekty, kde se mohou návštěvníci setkat s osobnostmi, které mají o tématech co říct, dokážou je snadno interpretovat a inspirovat okolí,“ dodává Petra Lubojacki.

Odpolední program začne vlnou přednášek a diskuzí na téma méně obvyklých vztahů, jiných rodin, ženské sexuality a trans problematiky.

Na téma, jestli může člověk milovat zároveň dva či více lidí a mít s nimi partnerský vztah, se bude diskutovat na workshopu Polyamorie.

Přednáška Transpanel se zase dotkne nevyhovujících změn nového občanského zákoníku.

Novinkou bude divadelní hra dua Drag Addicts, která je postavená na volném sledu rozmanitých čísel spojených tématem volby Miss Prezident.

Energii mohou návštěvníci načerpat s Ditou Liner, která je provede kundaliní jógou.

Hudební část programu ovládnou čeští Toxique, britskou alternativní hudební scénu bude reprezentovat charismatická zpěvačka Amity a přes půlnoc převede účastníky akce mladá česká rapperka Sharkass.

DJ Henriette a její hosté budou hrát až do rána.

Festival je opět nekuřácký a to po celou dobu konání.

www.queerEye.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.