Po šesti letech se do České republiky vrátí James Blunt

  • Po šesti letech se do České republiky vrátí James Blunt Fotogalerie (10)
    • 06.05.2014
    • Tisk

    Letos na podzim do České republiky po šesti letech znovu zavítá britský zpěvák a skladatel James Blunt.

    Sdílejte článek:

V rámci Moon Landing Tour vystoupí autor světového megahitu „You´re Beautiful“ 29. října 2014 od 20 hodin v karlovarské KV Areně.

James Blunt tuzemským fanouškům zazpívá už potřetí, avšak poprvé mimo hlavní město Prahu.

Do Karlových Varů letos na podzim zpěvák, který v únoru oslavil kulatiny, zavítá téměř přesně rok po vydání aktuálního čtvrtého studiového alba Moon Landing, jež nabídl konkrétně 18. října loňského roku.

Návštěvníkům karlovarského koncertu představí jak nové písničky, tak osvědčené hity napříč dosavadní tvorbou.

Že jich není málo, dokazuje i fakt, že James Blunt dosud celosvětově prodal přes 20 milionů desek a jeho debutové album Back to Bedlam patří v domovské Velké Británii k nejlépe prodávaným nahrávkám vůbec.

Vysloužil si za ni celou řadu ocenění a nominací. Získal hned dvě Brit Awards, dvě MTV Video Music Awards, dvě Ivor Novello Awards a pět nominací na Grammy.

James Hillier Blount, jak zní občanské jméno zpěváka a skladatele Jamese Blunta, se narodil 22. února roku 1974 v rodině britského vojáka, který muziku považoval za něco zbytečného. Hrát na kytaru ale synovi nezakazoval.

Ten vystupoval na školních besídkách a při studiu leteckého strojírenství i vojenské univerzity, kde ho to moc nebavilo, si jen tak pro sebe skládal písničky. Cítil, že žije muzikou, ale nevěřil si. A protože mu armáda platila školné, musel se jí na nějakou dobu upsat.

Kapitán James Blunt strávil půl roku v Kosovu ve službách NATO. A právě tam vznikaly první z jeho pozdějších velkých hitů.

Britská vydavatelství jeho talentu nicméně nevěřila. Naopak Američanka Linda Perry, která je autorkou řady světových hitů např. pro zpěvačky Pink, Christinu Aguileru nebo Gwen Stefani, mu nabídla smlouvu s její firmou Custard. Zpěvák tedy odletěl do Los Angeles a začalo se nahrávat.

Prorazil hned díky debutovému albu Back to Bedlam, které nabídl v roce 2004. Světovou slávu mu zajistily dva veleúspěšné baladické singly z této desky zpívané tklivým a naléhavým hlasem, který se pro Blunta stal typickým poznávacím znamením – „You're Beautiful“ a „Goodbye My Lover“.

Celosvětově se jeho prvního alba prodalo přes 11 milionů kopií, vyhouplo se na první místo britské hitparády a v USA se drželo na druhé příčce.

Bluntovo druhé album All the Lost Souls, které vyšlo roku 2007 a obsahuje další hitový singl 1973, vévodilo hitparádovým žebříčkům ve více než dvaceti zemích.

Třetí studiovou nahrávku Some Kind of Trouble vyslal James Blunt do světa v roce 2010. Předznamenal ji pilotní singl „Stay the Night“. Později vyšla také v deluxe edici pod názvem Some Kind of Trouble: Revisited.

Na aktuální čtvrté studiové album lákal James Blunt písní „Bonfire Heart“, s níž se dostal na čtvrté místo britské singlové hitparády. Nejnovější studiový počin Moon Landing zpěvák vydal 18. října 2013.

Poprvé James Blunt v České republice vystoupil na beznadějně vyprodaném koncertu v pražské Lumbeho zahradě v létě roku 2006. O jeho vystoupení byl tehdy takový zájem, že pořadatelé museli provizorně rozšiřovat areál.

Podruhé a zatím naposledy se čeští fanoušci na Blunta v hojném počtu více než deseti tisíc lidí sjeli do tehdejší pražské HC Sparta Areny na podzim roku 2008.

KV areně si bývalého vojáka, hitmakera a zároveň citlivého romantika můžete užít v komornější atmosféře.

Vstupenky na říjnový karlovarský koncert Jamese Blunta v cenách od 990 do 1 290 korun půjdou do prodeje v pátek 9. května 2014 prostřed­nictvím sítě Ticketportal.

www.kvarena.cz


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze