United Islands mobilizuje návštěvníky ve velké kampani

  • United Islands mobilizuje návštěvníky ve velké kampani Fotogalerie (4)
    • 15.04.2014
    • Tisk

    Pořadatelé festivalu United Islands of Prague chtějí s pomocí jeho příznivců otevřít nejkrásnější open air scénu v Praze. Spouštějí proto sbírku, díky níž se festival rozšíří do exkluzivní lokality Kinského zahrady.

    Sdílejte článek:

Jedenáctý ročník festivalu se uskuteční v termínu od 19. do 21. června 2014, nabídne 8 open air pódií, akce v pražských klubech a na 140 koncertů.

Organizátoři Ostrovů se rozhodli oslovit širokou veřejnost prostřednictvím rekordní sbírky v rámci projektu HitHit: „Po deseti letech chceme festival posunout někam dál,“ vysvětluje producent festivalu David Gaydečka.

„Dlouho jsme přemýšleli, pevně se rozhodli a věříme, že to dobře dopadne. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí. Jednou z inspirací pro další rozšíření a zlepšení festivalu pro nás byl projekt Pono Music Neila Younga na Kickstarteru," doplňuje.

„Nemůžeme se s ní srovnávat ani v řádech, ani ve významu, ale základní princip, pro který se Young rozhodl, je pro nás fascinující. Být nezávislý na jednotlivých investorech, ale získat důvěru širšího okruhu lidí, díky které je možné realizovat projekt v takové kvalitě a rozsahu, o jakém jsme přesvědčení. Sázíme na naše příznivce, které vyzýváme: Podpořte Ostrovy v Kinského zahradě, staňte se Ostrovany! Podpořte nás na HitHit.cz,“ vyzývaá producent Gaydečka.

„Chceme přestěhovat hlavní stage ze Střeleckého ostrova do Kinského zahrady, kterou považujeme za nádherné místo, ideální pro tento účel, a věříme, že nám s tím pomůžou i diváci.“

Největšími zahraničními lákadly v programu Kinského zahrady jsou bezesporu jména britské zpěvačky Elly Eyre, jednoho z největších objevů ostrovní scény tohoto roku, a argentinského hudebního „tango klubu“ Bajofondo.

„Některá jména jsme vybírali i na renomovaných zahraničních showcase festivalech jako Eurosonic či Great Escape, které představují naděje z evropské hudební scény.“

„Tam se inspirují i největší festivaly jako Glastonbury, Exit nebo Primavera. Takto nám do programu přibyla jména např. srbských Repetitor, britských Childhood, nizozemských When We Were Wild a bulharská rapperka Dena,“ přibližuje dramaturgii Barbora Šubrtová.

Jedenáctý ročník festivalu United Islands Of Prague otevře ve čtvrtek 19. června tradiční Klubová noc.

Hudební objevy Ostrovů rozezní zavedené pražské kluby, kromě toho kulturní oživení potom přinese Klubová noc Nákladovému nádraží Žižkov, jedné z nejcennějších funkcionalistických industriálních staveb v zemi.

Pořadatelé také chystají bohatý doprovodný program.

Po skončení programu na otevřených pódiích k desáté hodině večerní dostane hudební produkce klubovou podobu a fanoušci si další koncerty vychutnají v klubech Roxy, Lávka, Zephyr a dalších.

Rekordní sbírka českého crowdfundingu United Islands nabízí lidem možnost přispět na konání festivalu částkou podle jejich finančních možností.

„Cílová částka, na kterou potřebujeme dosáhnout, je 1,6 milionu korun, což je rekordní částka, o kterou se kdy kdo v tuzemsku prostřednictvím crowdfundingu pokusil,“ vysvětluje producent festivalu Martin Voňka.

„Pevně věříme, že na ni na HitHitu dosáhneme. Věříme totiž našim příznivcům, že o velký hudební festival v centru Prahy stojí a jsou ochotni jeho konání podpořit. Podpora ze strany partnerů pro nás do budoucna zůstává zásadní, ale zároveň chceme, aby si festival díky podpoře tisíců nových partnerů – Ostrovanů, vybudoval určitou míru nezávislosti.“

Program v ostatních lokalitách zůstává nezpoplatněn.

Sbírka pro podporu festivalu běží od 14. dubna do 25. května 2014.

Veškeré informace najdete na příslušné stránce projektu HitHit a na oficiálním webu festivalu.

Nejnižší výše příspěvku je stanovena na 100 korun.

Za tuto částku získá příznivec Ostrovů vstupenku na dvoudenní program v Kinského zahradě s největšími hvězdami Ellou Eyre a Bajofondo.

Některé vyšší příspěvky přinesou donátorům velmi zajímavé odměny.

„Letošní ročník se programově drží sloganu Objevy Ostrovů a přináší to nejzajímavější, co fanoušky za poslední rok na scéně zaujalo,“ představuje festivalový line-up programová ředitelka Barbora Šubrtová.

„Objevům české a domácí scény je nově věnován dokonce program celé jedné stage. Check the Czech představí například Mayen, Katarzia nebo The Finally. Objevování nových jmen a trendů je ale filozofií celého festivalu, takže zajímavými novými jmény se hemží i program ostatních pódií.“

Fanoušky zvou pořadatelé měsíc před festivalem, v pátek 16. května, do Paláce Akropolis na festivalovou warm-up party s dánskými discopunkery WhoMadeWho.

www.unitedislan­ds.cz


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.