Divnorockabillypunkfolkcountry scéna na Colours of Ostrava

  • Divnorockabillypunkfolkcountry scéna na Colours of Ostrava
    • 09.04.2014
    • Tisk

    Letošní ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava pokračuje po loňském úspěchu v mapování alternativních proudů v oblasti country, folku, blues, akustické hudby a rockabilly.

    Sdílejte článek:

Na speciální Drive stage vystoupí celkem patnáct kapel z celého světa i tuzemska, které patří k tomu nejlepšímu v tomto ranku.

„Nepřestává nás bavit objevovat dravé a živelné kapely, které neuznávají žádná tabu. Country a folk ohýbají přes punk, rock, Balkán, ska, temný kabaret a ještě temnější blues,“ vysvětluje ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Návštěvníci mezi letošními jmény najdou jak velké mezinárodní hvězdy, tak i čerstvé objevy, divoké koncertní kapely i křehké folkaře.

„Každá z nich přitom představuje svébytný originál. Některé mají hlasy ostré jako kudla, některé namísto bicích používají železné řetězy nebo oslí zuby,“ doplňuje.

K hlavním jménům letošní Drive stage na Colours of Ostrava budou patřit američtí country-punkoví Slim Cessna's Auto Club, dále australští Graveyard Train, kteří využívají i kladiva a řetězy pro temný mix dark country, rockabilly, bluegrassu, punku, psychedelie a bush ballad, nebo američtí, na Grammy nominovaní, North Mississippi Allstars, které s jejich syrovým boogie bluesrockem osobně doporučil Robert Plant.

Z Londýna přijede do Ostravy kapela The Great Malarkey, která bláznivě míchá punk, ska, balkánskou dechovku a kabaret, ze San Franciska pak písničkářka Rupa Marya s formací The April Fishes, která volně střídá francouzský šanson, punkrock, gypsy swing, tango, cumbiu a americký folk 60. let zdobený špetkou indické bhangry.

Polsko zastoupí dvě kapely – Orkiestra św. Mikołaja, legendární skupina, jež už přes čtvrt století dokazuje, že lidová hudba se dá hrát i na starobylé akustické nástroje moderně, nápaditě a strhujícím způsobem, a Volosi, smyčcový kvintet, který během okamžiku dokáže z lyricky hladivých minimalistických pasáží přejít do energického výbuchu.

Příznivce francouzské hudby rozvášní dvojčata Jessica a Caroline Jeandon, alias Isaya, které hrají folkové písničky křtěné gospelem nebo nabroušeným bluesrockem, a světově proslulá mužská vokální skupina z Marseille Lo Cor dle la Plana, jejíž členové zpívají v jazyce středověkých trubadúrů oksitánštině a věnují se polyfonii.

Podobně temperamentní zážitek nabídne čtyřčlenná ženská vokální skupina Assurd z Neapole.

Hudbu od hranic Mexika a USA nabídne kapela David Wax Museum s osvěžujícími melodiemi, báječnými hlasy a folkrockem prolnutým rozpustilým mexickým stylem son jarocho.

Za Českou republiku se na Drive stage představí formace Lucie Redlové, Beaty Bocek a Jitky Šuranské nazvaná MDŽ, plzeňské rockabilly/psycho­billy Mordors Gang, punkrockoví Queens of Everything a dirty countryoví The Moonshine Howlers s punkovou dravostí a americkým zpěvákem Brianem Wayne Evansem.

www.colours.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.