Členové Incubus, Sex Pistols i Destiny´s Child v "Ježíšovi"

  • Členové Incubus, Sex Pistols i Destiny´s Child v "Ježíšovi" Fotogalerie (20)
    • 07.04.2014
    • Tisk

    Slavná rocková opera a jeden z nejslavnějších a nejúspěšnějších muzikálů vůbec Jesus Christ Superstar vyrazí s hvězdným obsazením na turné po Spojených státech amerických.

    Sdílejte článek:

Bude mít celkem 51 zastávek. První představení je naplánované na 9. června v New Orleansu.

Návštěvníci se můžou těšit, že v hlavních rolích uvidí a uslyší známá rocková i popová jména.

Samotného Ježíše opět ztvární britský zpěvák a herec Ben Foster, který se od září 2012 osvědčil na podobných turné ve Velké Británii a Austrálii.

Dále vystoupí Johnny Rotten ze Sex Pistols, frontman Incubus Brandon Boyd, JC Chasez z někdejší chlapecké kapely N.SYNC, kde působil i Justin Timberlake, a bývalá zpěvačka dívčí skupiny Destiny’s Child Michelle Williams.

Muzikál z dílny Andrew Lloyd Webbera a Tima Rice o posledních dnech Ježíše Krista původně na turné v arénách debutoval v roce 1971.

Jesus Christ Superstar vzniknul jako rockové album,“ uvádí Webber v tiskovém prohlášení.

„Samozřejmě, časem se z něj stala klasika v divadlech, ale osobně jsem stále doufal, že tuto rockovou operu opět uvidím v arénách.“

„V roce 1971 jsme Andrew a já byli svědky prvního turné Jesus Christ Superstar po amerických arénách vůbec. Samozřejmě by nás tehdy ani nenapadlo, že o 43 roky později budeme znovu svědky takové události,“ píše Rice.

„Máme radost a jsme vděční za to, že je o "Ježíše“ pořád takový zájem a tato nová produkce ho prezentuje v nejsilnějším možném formátu – jako opravdový rockový zážitek," dodal.

V pátek se k připravovanému muzikálovému turné uskutečnila tisková konference, jejíž součástí byly i tři ukázky z představení včetně písně „Jesus Christ Superstar“, kterou zpívali Brandon Boyd a Michelle Williams.

Boyd po vystoupení magazínu Rolling Stone řekl: „Byl jsem tou nabídkou nejdřív dost zaskočený. Skepsi ale záhy vystřídal entuziasmus. Když jsem viděl, co s tím představením udělali v Británii a Austrálii. Vyrazilo mi to dech! Příběh totiž přenesli do současnosti a zmodernizovali.“

A ještě dodal: „Nejsem příliš nábožensky založený, ale člověk nemusí být, aby si užil a vychutnal dopad toho příběhu na svět.“

Johnny Rotten dostál pověsti výtržníka i na tiskové konferenci k muzikálu Jesus Christ Superstar.

Před jejím začátkem házel na novináře banány a pak se několikrát dožadoval mikrofonu a slova v době, kdy ještě nezačala část konference vyhrazená pro jejich dotazy.

Show se vydá na největší turné ve více než čtyřicetileté historii. Představení se odehrají ve městech napříč USA i Kanadou.

www.jesuschristsuperstar.com

 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.