V Praze se odehraje historicky největší breakdance bitva

  • V Praze se odehraje historicky největší breakdance bitva
    • 04.04.2014
    • Tisk

    Do naší metropole míří kvalifikace soutěže Red Bull BC ONE. Reprezentovat bývalou federaci ve světě může jen jeden vítěz! Bude to Čech nebo Slovák?

    Sdílejte článek:

Red Bull BC ONE je nejdůležitější breakdance soutěž na světě, do které se každoročně přihlásí tisíce tanečníků.

V několika kvalifikacích po celém světě, které se nazývají cyphery, tanečníci bojují o postup do finále a titul absolutního šampiona celé soutěže.

A právě ona kvalifikace, tedy Red Bull BC One Cypher, se poprvé v historii uskuteční v České republice, a to 24. května v ultimálním prostoru Rock Opery v Praze.

Do této velmi očekávané breakdance bitvy se mohou přihlásit tanečníci z Česka i Slovenska a bojovat tak o postup do dalšího mezinárodního kola, kde se vítěz utká s šampiony jiných zemí.

Na Prahu se řítí breakdance bitva, kterou Česko ani Slovensko ještě nezažily.

Co je breakdance a jaká je historie Red Bull BC ONE?

Breakdance nebo také b-boying je pouliční, akrobatický styl tance, který se zrodil v ulicích New York City v 70. letech. Je jedním ze základních pilířů hiphopové kultury vedle DJingu, rapu a graffiti. Za více než 40 let existence vyrostl do bohaté a živé scény, která zasahuje do všech koutů zeměkoule. První světové finále Red Bull BC One se uskutečnilo před 10 lety ve švýcarském Bielu a postupně pak ve městech Berlín, Sao Paolo v Brazílii, Johannesburg v Jižní Africe, Paříž, New York City, Tokio, Moskva, Rio de Janeiro a jihokorejský Soul.

Tady se podívejte na 10 let Red Bull BC One ve 127 vteřinách.

Jak bude cypher probíhat?

Šestnáct špičkových česko-slovenských b-boys, nebo-li breakdanceových tanečníků, se utká v nelítostném K. O. battlu (tanečním souboji). Každý z nich bude mít pouze tři pokusy, aby tancem porazil soupeře. Originalitou, muzikálností a tanečními prvky musí přesvědčit porotu složenou z nejlepších světových b-boys, kteří se sami dříve do světového finále Red Bull BC One probojovali. V Praze bude lokální tanečníky hodnotit Lil G z Venezuely, Kleju z Polska a Robin z ruského Petrohradu.

Co bude k vidění?

Česko-slovenský Red Bull BC One Cypher se odehraje v ultimátním prostoru Rock Opery na holešovické tržnici v Praze. Publikum se může těšit na výkony na hranicí možností lidského těla, hustou atmosféru a dechberoucí zážitek. Všech 16 vybraných Čechů a Slováků se při premiéře Red Bull BC One Cypher popere o šanci protančit se do světového finále, které se letos uskuteční na konci listopadu v Paříži. Při battlech zahraje špičkový DJ Smirnoff z Ruska, večerem provede dvojice ostřílených moderátorů Pablo a Osťo ze Slovenska.

Program akce je rozdělený do dvou dnů.

V pátek proběhne kvalifikace do sobotního česko-slovenského finále, z níž vzejde osmička, která se v sobotu postaví proti osmi předvybraným tanečníkům – 4 z Česka a 4 ze Slovenska.

Vítěz bude bývalou federaci reprezentovat na východoevropském finále.

Registrace pro tanečníky probíhá na níže uvedených stránkách s tím, že přihlásit se má možnost maximálně 100 lidí.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal.

www.redbull.cz/cypher

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.