Festival Mighty Sounds je v ohrožení kvůli likvidační pokutě

  • Festival Mighty Sounds je v ohrožení kvůli likvidační pokutě
    • 04.04.2014
    • Tisk

    Festival Mighty Sounds čelí už čtvrtým rokem pokutám za hluk, které mu vyměřila Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje. Tyto pokuty se každým rokem zdvojnásobují, letos se jedná už o neuvěřitelných 420 tisíc korun.

    Sdílejte článek:

Pořadatelé se proti rozhodnutí odvolávají.

Pokuta je podle nich nepřiměřeně vysoká a hlukové limity, které jsou v současné době v platnosti, nesmyslně nízké.

V roce 2010 dostal festival Mighty Sounds pokutu 90 tisíc korun, v roce 2011 byla částka 180 tisíc korun a za ročník, který proběhl v roce 2012, jde o částku 210 tisíc korun.

Ta byla po odvolání snížena Ministerstvem zdravotnictví z původních 360 tisíc korun.

Pořadatelé k pokutám uvádějí: „Pokuta je oproti loňsku opět dvojnásobná, tentokrát dosáhla mimořádně vysoko: 420 000,– Kč. Pokud bychom takovou pokutu museli zaplatit, je téměř jisté, že by to zabránilo pořádání dalších ročníků. Festival Mighty Sounds by skončil.“

Hlukové limity, které jsou v tuto chvíli v platnosti, zakazují v chráněném venkovním prostoru staveb (tzn. nikoliv uvnitř obytných budov, ale venku před domem) v době mezi 22 a 6 hodinou hluk větší než 35 dB, tzn. hluk, který odpovídá šepotu nebo tlumenému hovoru.

Podle pořadatelů tento hlukový limit není možné při konání jednorázové hudební akce pod širým nebem dodržet.

Hodnoty naměřené během Mighty Sounds (48 dB a 55 dB) také v žádném případě nemohly nikoho ohrozit na zdraví.

Pořadatelé nesouhlasí s nepřiměřenou výší pokuty ani se současným nastavením hlukového limitu pro jednorázové hudební akce.

Proti rozhodnutí Krajské hygienické stanice se odvolají.

Pořadatelé také uvedli, že každý rok komunikují s obyvateli Tábora i Sezimova Ústí, obyvatelům v nejblíž položených domech roznášejí před festivalem do schránky informační dopis.

Jsou také v kontaktu se zástupci obou měst a dělají všechno pro to, aby festival probíhal co nejlépe a bez komplikací.

Dodávají, že do Tábora přivážejí kvalitní žánrovou hudbu, přibližují Tábor a Jihočeský kraj návštěvníkům z celé Evropy a dělají maximum pro naprosto profesionální průběh celé akce.

Chování Krajské hygienické stanice vůči festivalu Mighty Sounds podle nich není v pořádku a chtějí na něj upozornit širší veřejnost.

Pokud se letos festival uskuteční, bude to v termínu od 11. do 13. července na tradičním místě, kterým je letiště Čápův dvůr v Táboře.

www.mightysounds.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.