Projekt CZECH THE LIGHT rozzáří regiony světelným uměním

  • Projekt CZECH THE LIGHT rozzáří regiony světelným uměním
    • 28.03.2014
    • Tisk

    V dubnu odstartuje v České republice jedinečný kulturní projekt CZECH THE LIGHT. Půjde o sérii kulturních akcí v regionech inspirovanou konceptem festivalů světla.

    Sdílejte článek:

Projekt oživí veřejný prostor významných českých měst jako jsou Kutná Hora, Brno, Olomouc nebo Český Krumlov, a to prostřednictvím uměleckých světelných instalací, velkoformátových videomappingů na ikonické objekty české architektury nebo workshopů na téma malování světlem.

Hlavní program CZECH THE LIGHT začne 25. dubna v Kutné Hoře, kde odstartuje velkolepým videomappingem na chrám sv. Barbory.

Projekci s názvem Spektrum představí české uskupení The Macula, které se proslavilo videomappingem promítaným na Staroměstský orloj nebo kostel sv. Ludmily v Praze.

Projekt CZECH THE LIGHT bude po Kutné Hoře pokračovat v Brně, Olomouci a Českém Krumlově, kde se návštěvníci můžou těšit na světelná díla českých umělců, jako jsou Jakub Nepraš, Rony Plesl, Vladimír 518, František Skála, Prokop Bartoníček a další.

CZECH THE LIGHT přiveze do regionů dokonce interaktivní světelný Mrak od kanadské dvojice umělců Caitlind Brown a Wayne Garrett, který sklidil na prvním ročníku festivalu světla Signal v Praze ohromný ohlas.

Menší doprovodné akce nebo workshopy malování světlem pak míří také do Hradce Králové, Plzně, Ostravy nebo Berlína.

Série regionálních akcí CZECH THE LIGHT vyvrcholí v říjnu největší českou kulturní akcí, druhým ročníkem festivalu světla Signal v Praze.

Loni si ho nenechalo ujít téměř 250 tisíc diváků.

Jednotlivé akce CZECH THE LIGHT chtějí přinést ukázky moderního audiovizuálního umění do českých regionů, a nabídnout tak návštěvníkům ojedinělý kulturní zážitek na netradičních místech.

Po setmění promění známé kulisy českých měst i památek UNESCO v živoucí světelnou galerii.

Nejenže představí město v úplně jiném světle místním obyvatelům, ale přiláká do regionu také pozornost turistů z celé České republiky i sousedních zemí.

Do projektu CHZECH THE LIGHT se zapojila řada českých umělců, kteří v jednotlivých regionech uvedou původní světelné instalace, z nichž některé byly premiérově předvedeny v říjnu 2013 v Praze na festivalu světla Signal.

Těšit se můžeme na Dům stínů Františka Skály, Můru Jakuba Nepraše, plastiku z uranového skla Ronyho Plesla, Slunce Josefa Šafaříka, Phosphor 360 ver. B Prokopa Bartoníčka nebo instalaci Vladimira 518 a Davida Vrbíka, videomapping Andreje Boleslavského nebo Mrak z tisíců žárovek umělců Caitlind Brown a Wayna Garretta.

Jednotlivé zastávky CZECH THE LIGHT se uskuteční v těch to termínech:

Kutná Hora: 25. – 26. 4.

Brno: 15. – 17. 5.

Olomouc: 11. – 14. 6.

Český Krumlov: 5. – 6. 9.

Praha – SIGNAL festival: 16. – 19. 10.

Projekt CZECH THE LIGHT je přístupný zdarma a jeho program je vhodný pro všechny věkové kategorie od rodin s dětmi až po seniory.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.