Český Woodstock přidává kapely a začíná s prodejem lístků

  • Český Woodstock přidává kapely a začíná s prodejem lístků Fotogalerie (15)
    • 28.03.2014
    • Tisk

    Trutnoff Open Air Festival – Czech Woodstock se letos přejmenoval a oslaví třicet let. Uskuteční se od 14. do 17. srpna 2014.

    Sdílejte článek:

Právě také odstartoval předprodej vstupenek, jejichž cena je 1 100 korun a rozesílají se na dobírku. Objednávat můžete na stránkách festivalu nebo na emailové adrese vstupenky@festivaltrutnov.cz.

Jak je už u Trutnova zvykem, při objednání 10 lístků dostanete jedenáctý zdarma.

Vedle nedávno ohlášené punkové šamanky Patti Smith jsou další potvrzenou kapelou letošního podhorského setkání španělští Ska-P.

I přesto, že nejsou médii hýčkáni, patří u nás i v celé Evropě k velmi oblíbeným a populárním kapelám.

Svědčí o tom i jejich vyprodané koncerty.

Před čtyřmi lety se místo koncertu v Praze muselo několikrát měnit a z menších prostor přesouvat do haly.

„Když jsme pořádali první koncert Ska-P v Praze v roce 2009, vůbec jsme netušili, jak je ta kapela u nás populární. Z původně plánovaného prostoru se koncert dvakrát přesouval. Kapacita 2500 návštěvníků byla vyprodaná během 14 dnů. Další prostor během následujícího měsíce a ve finále se koncert konal v Tesla Aréně s návštěvou přes 10 000 lidí. Ale když jsme kapelu viděli naživo, museli jsme uznat, že si to zaslouží,“ vzpomíná Kuba Siňor z festivalu Mighty Sounds.

Koncert si pak kapela zopakovala ve stejné hale loni v dubnu.

Ska-P jsou známi sociálně kritickými texty a revolucionářskými názory. Jejich koncerty nabízejí živelnou show, bez okázalých a nabubřelých pozlátek a obřích projekcí.

Kapela uvádí, že podstatný je její zvuk, ten je její značkou.

V roce 2013 vydala kapela po pěti letech nové album 99%. Pokračuje na něm v kritice současné společnosti a nadvlády ekonomického konzumu. Vyzývá k boji za změnu současných poměrů a k revoluci. Hudebně je toto album, stejně jako celá kapela, směsicí síly rocku, agrese punku, relaxujícího reggae a rytmu ska.

Český Woodstock, který vznikl na undergroundových kořenech a perzekucích totalitního režimu, se bude muset popasovat s levicovostí kapely Ska-P, podobně jako tomu bylo před čtyřmi lety v případě Manic Street Preachers.

Martin Magor Jirous, který se v backstage přiřítil k Manicům, aby jim po krátké debatě odpustil hraní pro Fidela Castra na Kubě, už tady bohužel nebude, zbude to tedy na nás. Kdyby Ska-P zažili opravdovou bolševickou tyranii a temnotu komunistických kobek s perzekucemi za hraní hudby, která se jim líbí, asi by je jejich koketérie s rudými hvězdami přešla. Jejich revolucionářství s výzvami k nelhostejnosti a občanským aktivitám rozumíme,“ říká s úsměvem zakladatel festivalu a bývalý disident Martin Geronimo Věchet, jehož festival se potýká s letitými problémy s uhájením místa konání, které je určeno trutnovskou radnicí k zastavění.

Po deseti letech na Trutnově vystoupí MIG 21 s hercem Jiřím Macháčkem.

K dalším potvrzeným kapelám patří Dymytry, Doctor Victor, Imodium nebo Hentai Corporation či Zakázaný ovoce.

Další jména mají průběžně přibývat.

www.festivaltrutnov.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.