Arctic Monkeys sbírají body

  • Arctic Monkeys sbírají body Fotogalerie (7)
    • 25.02.2007
    • Tisk

    Arctic Monkeys sbírají body a ceny, kde mohou, a u toho ještě ostře makají na novém albu. Tato krátce hrající mladá kapelka plná nadějných talentů na sebe upozornila na britské ekvivalenci Grammy – Brit Awards 2007. Kdyby bývali Arctic Monkeys na soutěži přítomni, odnesli by si od pultíku s mikrofonem dvě nejvíce protěžované ceny, a to kapelu roku a nejlepší album roku.

    Sdílejte článek:

Nejlepším albem roku byla jmenována jejich debutová deska Whatever People Say I Am, That's What I'm Not, která čiší syrovostí (charakteristickou například The Hives), vyniká britským přízvukem a je mírně načichlá britpopem, který jí však neposílá do pomalých, utahaných rovin. Britpopovému spánku totiž vzdoruje rockové cítění čtyř mladíčků, které je nutí každou píseň a každou kytaru mastit v řádném, sekavém tempu. Arctic Monkeys tak předvedli, že vůbec nejsou žádní britští suchaři, ale že to naopak opravdu umějí rozjet. A byly za to také řádně oceněni.

Čtyři Arktičtí opičáci Alex Turner, Jamie Cook, Matt Helders aNick`o Malley působí na post-punkové scéně teprve od roku 2002 a jsou typickým příkladem, jak se čtyři kámoši z jednoho okolí dokázali vymakat až na celokontinentálně uznávanou kapelu trhající hitparády. Arctic Monkeys na to prostě šli chytře, když máte talent, který by se dal přehazovat vidlemi, a ten ještě doplníte dobrým nápadem, trochou kopírování a samozřejmě slušnou makačkou, vyrobíte jeden velký úspěch.

Druhou řadovku pojmenovanou Favorite Worst Nightmare Arctic Monkeys připravují již na 23. dubna. Singl Brainstorm, který z ní pochází, by měl uzřít světlo světa již v březnu. Kytarista a zpěvák Alex Turner uvedl, že v plánu je také limitovaná edice desky s přiloženým DVD. To by mělo fanouškům umožnit prohlédnout si, jací Arctic Monkeys jsou za kulisou své muziky. Mělo by obsahovat především záběry z natáčení nové desky a shoty ze zkoušek.

Producent opičáků James Ford o albu prohlásil: „V některých místech je album o něco drsnější. Jsou tam ale také jemnější písně. Některé mají větší hloubku a album možná není také tak přímočaré jako to první.“

Nyní nám tedy nezbývá, než čekat a nechat se překvapit, jak moc jsou Fordovo slova pravdivá a čím nás Arctic Monkeys překvapí.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.