Yellofier Contest: vyhrajte auto a lístky na Electronic Beats

  • Yellofier Contest: vyhrajte auto a lístky na Electronic Beats Fotogalerie (11)
    • 19.02.2014
    • Tisk

    Hudební fanoušci mají možnost zažít opravdový svátek. Spolu s festivalem Electronic Beats se můžou zúčastnit soutěže zaměřené na mixování hudby „Yellofier Remix Contest“.

    Sdílejte článek:

Stačí si zdarma stáhnout aplikaci Yellofier VW vytvořenou ve spolupráci s Borisem Blankem z dua Yello, nahrát do ní vlastní zvuky a zmixovat je s přednastavenými zvukovými elementy z nové skladby Yello „Move, Dance, Electrified“.

Autor nejlepšího tracku získá auto na elektrický pohon Volkswagen e-up!, vstupenky na festival Electronic Beats dle vlastního výběru včetně pražského Electronic Beats nebo festivalu v Bratislavě, Varšavě či Kolíně nad Rýnem.

Dále vítěz dostane možnost prezentovat jeho skladbu v rámci speciální stage na březnové akci Electrified! the e-mobility weeks by Volkswagen v Berlíně vedle hvězd jako jsou např. Parov Stelar Band.

Soutěž Yellofier Remix Contest, která probíhá do 28. února, je otevřená široké veřejnosti a koná se u příležitosti uvedení aplikace Yellofier pro OS Android.

Pro účely soutěže byla vytvořena zjednodušená aplikace nazvaná Yellofier VW, která je na rozdíl od plné verze Yellofier ke stažení zdarma.

Soutěžící v ní mají za úkol zremixovat hudební prvky ze skladby od Yello „Move, Dance, Electrified“ s použitím přednastavených perkusí, sequenceru, speciálních efektů a sampleru.

Do aplikace Yellofier VW je také možné během pár vteřin nahrát vlastní zvuky, třeba bouchnutí dveří od auta, startování motoru nebo cokoli dalšího.

Ty se pak v aplikaci Yellofier VW dají jednoduše upravit do podoby, která je zvukově typická pro kapelu Yello.

Hotovou skladbu soutěžící nahrají do 28. února na Yellofier.com přes Soundcloud.

Na tomto místě proběhne hlasování a z padesáti skladeb s největším počtem hlasů vybere vítěze odborná porota složená ze zástupců hudebního dua Yello, organizátorů festivalů Electronic Beats a společnosti Volkswagen.

Nejpovedenější skladby vyjdou na speciálních hudebních kompilacích.

Skladby je možné tvořit také skupinově a posílat si je navzájem mezi přáteli, prostřednictvím e-mailu nebo sdílet přes Soundcloud a sociální média.

Aplikace Yellofier VW je zajímavá i po vizuální stránce, zvuky a speciální efekty se dají jednoduše modifikovat stiskem barevných čtvercových tlačítek.

Uživatelské rozhraní aplikace je jednoduché a intuitivní, není k ní potřeba žádné speciální hudební vzdělání a finální track je hotový během několika minut.

DJem se tak může stát skutečně každý.

Boris Blank, hudební vizionář z dua Yello, a T-Mobile Electronic Beats poprvé představili hudební aplikaci Yellofier v plné verzi na jaře 2013.

Na jejím vývoji spolupracoval také švédský hudební producent Håkan Lidbo a široký team designérů, vývojářů a programátorů.

Na platformě iOS sklidila aplikace Yellofier velký úspěch a teď je konečně dostupná i pro operační systém Android.

Plnou placenou verzi Yellofier Original pro Android a iOS si můžete pořídit přes Apple App Store a Google Play.

K dispozici je šest přednastavených hudebních bank a dvě uživatelské.

Každý v plné verzi aplikace přehrajete jako melodii a k dispozici je také 48 exkluzivních zvuků vytvořených samotným Borisem Blankem a dalšími hvězdami elektronické hudební scény (Carl Craig, Henrik Schwarz, The Orb, Trentemøller, Booka Shade, Orbital, The The, Thomas Fehlmann, Charles Webster, Håkan Lidbo a další).

Vítěz soutěže bude vyhlášen 3. března.

Pražský Electronic Beats Festival se uskuteční 28. března 2014 v Divadle Archa.

www.electronicbeats.net

 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.