Iron Maiden přivezou do Brna "Maiden England Show"

  • Iron Maiden přivezou do Brna "Maiden England Show" Fotogalerie (16)
    • 11.02.2014
    • Tisk

    Čeští fanoušci se po roce opět můžou těšit na koncertní show britských legend Iron Maiden. 8. června 2014 vystoupí na brněnském Velodromu.

    Sdílejte článek:

Tuzemští příznivci heavy metalu tak mají jedinečnou šanci užít si nový program průkopníků tohoto žánru pod širým nebem v prostoru s limitovanou kapacitou.

„V loňském roce jsme v České republice zažili skvělé chvíle a fanoušci na našem pražském koncertě byli úžasní, takže jsme začali přemýšlet o návratu. Vždycky jsme si koncerty v České republice velmi užívali, především díky skvělým fanouškům. Maiden do České republiky jezdí již 20 let, ale v Brně jsme nikdy nehráli, takže cítíme, že je nejvyšší čas se představit i fanouškům v této části republiky. Už se nemůžeme dočkat, až všechny poprvé uvidíme,“ uvedl k právě oznámenému koncertu frontman kapely Bruce Dickinson.

Dodal také, že i když je turné Maiden England do značné míry založeno na programu turné Seventh Son Of A Seventh Son z roku 1988, v roce 2014 ho kapela pozmění tak, aby víc odrážel celé období 80. let.

Některé písničky uslyší fanoušci naživo zřejmě vůbec naposledy.

Těšit se můžou na nový obrovský světelný park, novou scénu a různá ztělesnění Eddieho. Nebude chybět ani spousta pyrotechniky a dalších věcí, ze kterých budou návštěvníci show nadšení.

„Vzhledem k tomu, že zároveň oslavíme konec jedné kapitoly, plánujeme dát fanouškům zážitek, na který nikdy nezapomenou,“ dodává Dickinson.

„Jak už všichni naši fanoušci vědí, Maiden England je třetí a závěrečnou částí trilogie DVD/videonahrávek z osmdesátých let, která prezentuje, pokud jde o produkci a obsah, původní koncertní stejnojmenné video z roku 1988, jež bylo natočeno v rámci turné Seventh Son Of A Seventh Son Tour. Je pravděpodobné, že některé skladby uslyší fanoušci v rámci živého koncertu úplně naposledy. S ohledem na tuto skutečnost plánujeme v roce 2014 pozměnit program tak, aby byl více reprezentativní pro celé období 80. let, které mapují tři DVD – Early Days, Live After Death a samozřejmě Maiden England, spolu s jednou výraznou výjimkou z 90. let – fanoušci budou vědět, kterou píseň mám na mysli a o čem mluvím,“ vysvětluje manažer kapely Rod Smallwood.

Koncertní termíny v roce 2014 budou závěrečnou částí světového turné Maiden England.

S tím Iron Maiden zavítali i na festival Rock in Rio, který zakončovali. Na jejich vyprodané vystoupení se během několika hodin prodalo 90 tisíc vstupenek.

Turné finišovalo v Chile na stadionu Estadio Nacional v Santiagu, kde koncert Iron Maiden vidělo 60 105 fanoušků.

„Největší publikum na koncertě britské kapely v historii“… napsal vnitrostátní deník La Tercera.

Ve stejném roce navštívilo tuto show 95 tisíc lidí na festivalu v Donningtonu, a téměř 30 tisíc fanoušků v pražské Synot Tip Aréně.

Turné Maiden England bude zakončeno 5. července koncertem na festivalu Sonisphere v britském Knebworthu a k tomuto datu show Iron Maiden uvidí okolo 2 milionů fanoušků po celém světě, což opět potvrzuje fakt, že na kapele nejsou patrné žádné příznaky zpomalování nebo ztráty obrovského zanícení, se kterým už tři desetiletí triumfuje na špici metalu.

Vstupenky za ceny od 1 290 do 1 790 korun pořídíte v síti Ticketpro od pátku 14. 2.

Pro členy fan klubu kapely budou dostupné už od středy 12. 2. od 9:00, o den později se dočkají členové Live Nation Klubu.

www.livenation.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.