Letošní Megaton Fashion Show naplnila Lucernu music bar

  • Letošní Megaton Fashion Show naplnila Lucernu music bar
    • 07.02.2014
    • Tisk

    Třicátého ledna 2014 se opět udílely ceny za nejlepší hudební design v kategoriích Booklet, Merch a Plakát. Diváky čekal nejen bohatý doprovodný program, skvělá párty nálada a uvolněná atmosféra, ale i změna místa konání a dobrovolné vstupné, což byl zásadní obrat oproti dvěma předchozím ročníkům, které hostil Palác Akropolis. Za odměnu čekal celý pořadatelský tým natřískaný Music bar.

    Sdílejte článek:

Show zahájili Saved By The Fortune svým post-hardcorovým koncertem, aby tak pořádně rozproudili atmosféru, což se jim podařilo. Hned po nich bylo nasnadě trošičku zpomalit a dostat se do té správné nálady za pomoci vystoupení Australien Buš-kovice.

Nesmí zůstat opomenuto, že celý charitativní večer moderoval Jan Kunze, kterého můžete znát coby frontmana kapely Kofe-In. Své role se náležitě ujal a nenechal se rozhodit ani nezvanými hosty škrábajícími se na pódium, a že jich nebylo zrovna málo.

Kolem deváté se začaly předávat vydražené kytary a housle. Licitace probíhala jako obvykle nejprve na Facebooku. Na vizuální úpravě hudebních nástrojů se podílela Petra Hlaváčková, kapela Horkýže Slíže, František Segrado a Jaromír 99. Po předávce šťastným majitelům přišla na řadu jedna z nejočekávanějších událostí celého večera – módní přehlídka.

Na molu se předvedlo hned několik kapel jako například Atari Terror, Loco Loco, Pipes and Pints, Lola běží, Skyline či Queens of Everything, kteří své vystoupení ověnčili buřty, a to doslova. Celé přehlídce však dominovali Hentai Corporation neváhající se přímo před zraky diváků několikrát vášnivě políbit. Jakožto nejlepší kapela na molu zvolená publikem, i přebírání jejich ceny proběhlo lehce bizarně a jednomu z členů se na pódiu zalíbilo natolik, že se na něj vrátil i později, co se na stage přišly představit pořadatelky celé akce. Nebylo zrovna jednoduché dostat ho z mola elegantně pryč. Ale to je prostě doména Hentai Corporation – neustále překvapovat a šokovat, nedělat nic podle pravidel.

A kdo získal první místa v soutěži o nejlepší hudební design? V kategorii Booklet bodovala Linda Vránová za návrh pro kapelu No Distance Paradise k albu Challenge Gravity. Kategorie Merch oslavovala Dana Kurze za počin pro Hentai Corporation. A nakonec cenu za nejlepší plakát si odnesla Vendula Rechová, která ho stvořila kapele Come and Play.

Na závěr večera vystoupili Monitor; o afterparty se postarali Them Darned Teenagers, DJ Ed Bass a Jon Kennedy. Párty se táhla až do hluboké noci, kdy všichni ocenění i neocenění bujaře slavili a tančili. Slavit a tančit mohly i „Megatonky“, jak si pořadatelky celé akce říkají, protože i tento ročník se jim opravdu vydařil. Nejlepší na tom je, že výtěžek z celé Megaton Fashion Show nakonec (jako obvykle) putoval Nadaci Terezy Maxové dětem a toho je třeba si vážit!

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze