Imodium natočili další klip a vyrazí na jarní turné

  • Imodium natočili další klip a vyrazí na jarní turné Fotogalerie (3)
    • 06.02.2014
    • Tisk

    Videoklip ke skladbě „Valerie“ ze stejnojmenné loňské desky skupiny Imodium velmi pozitivně přijali fanoušci i kritika. Zhlédlo ho víc než 160 tisíc lidí.

    Sdílejte článek:

Kapela se teď hlásí o slovo s dalším videem.

Vzniklo k písni „Nad Berlínem“ a režie se stejně jako v případě „Valerie“ zhostil Martin Linhart (Marty68).

Imodium zároveň navážou dalšími koncerty na loňské Valerie Tour. Jeho jarní část nabídne celkem čtrnáct koncertů a odstartuje už tento pátek 7. února v libereckém klubu Bunkr.

Videoklip, který měl premiéru v neděli 2. února, Imodium natáčeli minulý měsíc.

„Tentokrát jsme točili na dvou místech. Kapelní část se točila v jedné tovární hale v Hradci Králové, příběhová část pro změnu kousek od našeho rodného Broumova. Kde jinde hledat lepší samotu u lesa? V obou případech to byly celkem ztížený podmínky, protože všude byla teplota jen lehce nad nulou,“ přibližuje vznik videa frontman Thom.

Podobně jako „Valerie“, za kterou si Imodium vysloužili nominaci v kategoriích „klip roku“ a „skladba“ roku v anketě Žebřík 2013, ani klip „Nad Berlínem“ není jen sledem pěkných záběrů, ale vypráví emočně vypjatý příběh.

„Je o něčem, co jsme měli nebo máme rádi a žijeme v domnění, že jsme o to přišli. Nezapomínejme ale, že ´časy přijdou zpátky´ a stačí k tomu jen náhoda, snaha, štěstí… Hlavním hrdinou je osamělý muž, který se už pomalu smířil s tím, že to nejcennější ztratil, nakonec je ale vše jinak…,“ vysvětluje Thom.

Zpěvák a kytarista skupiny Imodium si zároveň pochvaluje spolupráci s režisérem Martinem Linhartem, který natočil třeba také nedávno zveřejněný videoklip ke skladbě „Síla starejch vín“ pro kapelu Škwor

„Mezi mnou a Martym68 funguje už jasný model. Námět přinesu já a kluci (Martin Linhart a Martin Trnka) příběh rozvinou a dají mu jasné rozměry. Jsou první lidé, kteří dokáží zrealizovat to, co vidím v hlavě, a vždy přetrpí můj krkolomný výklad představ. Rozumíme si a funguje to mezi náma magickým způsobem.“

Během února, března a dubna se Imodium chystají naživo představit album Valerie na místech, na která se koncem loňského roku už nedostalo.

Těšit se na ně můžou např. fanoušci v Klatovech (14. února), Českých Budějovicích (1. března), Opavě (14. března), Strakonicích (21. března) nebo v Písku, kde 19. dubna kapela jarní Valerie Tour 2014 zakončí.

Kompletní výčet všech zastávek turné najdete na oficiálních stránkách kapely.

Koncertní plány spřádají Imodium už teď také na druhou polovinu roku 2014.

„Zatím můžeme prozradit, že na podzim a zimu letošního roku odjedeme velké turné, větší než Valerie Tour a nebudeme na to sami,“ naznačuje Thom.

www.imodiumban­d.cz


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.