V rockopeře Romeo & Julie bude zpívat i Bára Basiková

  • V rockopeře Romeo & Julie bude zpívat i Bára Basiková Fotogalerie (19)
    • 05.02.2014
    • Tisk

    Do rockové opery Romeo & Julie nastoupí letos zpěvačka Bára Basiková, která ztvární roli vévodkyně, manželky veronského vévody v podání Kamila Střihavky, a herec David Suchařípa, jenž bude hrát otce Monteků.

    Sdílejte článek:

Potvrdil to umělecký ředitel RockOpery Praha, prvního divadla pro rockery, Milan Steigerwald.

Premiéra Romea & Julie ve vyprodané holešovické aréně úspěšně proběhla 25. listopadu 2013.

Bára Basiková zvažovala vstup do projektu už před premiérou, z časových důvodů ale konečné rozhodnutí odložila.

Po zhlédnutí pracovního záznamu představení byla její volba jasná: „Tohle tady ještě nebylo, nabídku přijímám,“ reagovala.

Z podobných důvodů se rozhodl přijmout nabídku režiséra Romana ŠtolpyDavid Suchařípa: „Dříve už jsem hrál Romea a Vavřince, mám rád rockovou muziku, takže tuhle výzvu rád přijmu. Rock'n'roll a Shakespeare patří k sobě.“

Zatímco Davida Suchařípu čeká zkoušení nové role už za pár týdnů a jeho debut proběhne na nejbližší repríze 26. února, Bára Basiková se chystá až na následující květnové představení.

První divadlo pro rockery uvádí autorská díla Milana Steigerwalda a Pavly Forest, nastudovaná režisérem Romanem Štolpou.

Za doprovodu živé kapely přímo na pódiu vystupuje řada mladých talentů i známé osobnosti české rockové scény: Kamil Střihavka, Jan ToužimskýArakainu, Viktor Dyk, Vlasta Horváth, Lešek Semelka a další.

Kromě unikátního spojení divadla s hudbou hranou živě a nahlas přichází RockOpera Praha se světelnou, ohnivou a akrobatickou show, rockovými kostýmy i stylovým líčením.

„Na rozdíl od muzikálů máme úplně jiný typ publika, naše představení jsou určena zejména příznivcům rocku a metalu, kteří jinak do divadla moc nechodí. Tohle je pro ně skvělá příležitost, jak si pořádně užít i klasické dramatické dílo. Na našich akcích vládne skvělá atmosféra, všichni účinkující u nás vystupují pro radost a sálá z nich ryzí nadšení, které se vždy odrazí v reakcích publika,“ upřesnil Jan Bouša z oddělení péče o diváky.

RockOpera Praha se nachází v budově, která fungovala v letech 1999 až 2009 pod názvem Divadlo Milénium.

Právě Bára Basiková se na vzniku této divadelní budovy v 90. letech významně podílela.

„Při rekonstrukci střechy na nás z podhledu dokonce vypadla Bářina partitura z první inscenace, ve které tu kdysi vystupovala, mělo to být prý poselství budoucím generacím,“ doplnila autorka a výkonná ředitelka Pavla Forest.

www.rockopera.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.