Marilyn Manson a jeho bouře muziky

  • Marilyn Manson  a jeho bouře muziky Fotogalerie (6)
    • 26.02.2007
    • Tisk

    O Marilyn Mansonovi by se dalo říci mnoho věcí. Že je extraordinární blázen, úchyl, psychopat, exhibicionista, antikrist a tak dále. On by se těmito tituly tak akorát chlubil. Rozhodně se o něm ale nedá říci, že by byl hlupák nebo že by neuměl dělat hudbu. Několik rozhovorů, které jsem si s tímto extravagantním šílencem přečetl, mě jen utvrdilo v tom, že to má v hlavě (alespoň povětšinou) docela srovnané. A co se týče muziky, tak od té doby, co jej Trent Reznorz NIN vytáhl na pódium a začal mu produkovat desky, Manson předvádí, že Reznor tenkrát opravdu nesáhl vedle.

    Sdílejte článek:

Marilyn Manson se svou pružně se měnící kapelou právě pracuje na novém albu, které by mělo vyjít na jaře tohoto roku. Album Eat Me, Drink Me, bude desátý zářez na posteli zvané diskografie.

V souvislosti s vypuštěním nových nahrávek do světa přijede Manson do Čech také předvést své nové, bizarní a leckdy obscénní vystoupení, kterým jako vždy vhodně doprovodí své songy. Jeho koncert se bude konat 13. červnave Veletržním paláci v Praze v rámci nového turné.

Manson do alba, jak je jeho zvykem, vloží spolu se svými texty i některé své názory a postoje. Ty bývají občas dost drsné a odsuzující. Například jedna z písní na novém albu nese název Rebel Without Aplause a ne moc chvalně vypráví o nových kapelách rockové scény, které, tím že hrají výhradně mainstream, se náhle stávají mega populární. Manson se svěřil časopisu Rolling Stone: „Nejsem ten typ zatrpklého chlápka, který žárlí na tyto ostatní kapely, které přicházejí a kradou mi můj hrom. To JÁ vynalez hrom a déšť. A JÁ jsem TEN černý. JÁ jsem ten, kdo nakonec vysaje červený koberec.“Sebevědomí tomu pánovi nechybí. I když má tak trochu pravdu.

Marilyn Manson (vlastním jménem Brian Warner) se pustil do tvorby již v roce 89, kdy jakožto hudební žurnalista přicházel do styku s osobnostmi jako Trent Reznor a mnoho dalších. Ty mu také hodily špagát, po kterém vylezl na pole rokové muziky a začal svá díla pod jménem Marilyn Manson & Spooky Kids prezentovat. V roce 93 se ho ujal právě zmíněný Reznor a vydal Mansonovi jeho první album Portrait Of American Family, které znamenalo začátek jejich spolupráce.

Po tom, co Manson Protraitem odpíchl svou kariéru, jízda byla rychlá, brutální a úspěšná (a dodnes je). Zapluly a vypluly (někdy vylétly) z ní osobnosti, které s Mansonem hrály nebo spolupracovaly. Hostů na jeho albech byly opravdu desítky. S jeho tvorbou a životem jsou spojeny stovky skandálů a většina jeho spoluhráčů a spolupracovníků pracovala včetně hudby také na sobě. Kopicemi heroinu a stovkami dalších drog, jejichž seznam by se mi samou nudou nechtěl ani psát.

Toto Mansonovo snažení vyplodilo prozatím devět alb a desítky různých projektů, soundtracků a všeho možného. Největší úspěch mu zřejmě začal u třetí desky – Antichrist Superstar a svého tvůrčího vrcholu dosáhl dvěma dalšímiMechanical Animals a Hollywood, kterými svou pozérskou postavu dostal na obrazovky komerčních televizí a nechal se tak plně poznat světem. Ten ho začal nenávidět, odsoudil ho, zakázal, ale přesto jej stále musí velmi hluboce respektovat.

Vstupenky na koncert Marilina Mansona pořádaný 13.6.2007 bude možné zakoupit od 23. února 2007 v předpro­dejích síti Ticketpro a Ticketportal za 730,– Kč + manipulační poplatky.

Web: www.marilynmanson.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.