Do Rock Café míří kultovní německá formace Die Krupps

  • Do Rock Café míří kultovní německá formace Die Krupps
    • 24.01.2014
    • Tisk

    Pražský klub Rock Café čeká 15. února velká událost! Představí se tam němečtí elektro/indus­triální …

    Sdílejte článek:

Pražský klub Rock Café čeká 15. února velká událost! Představí se tam němečtí elektro/indus­triální průkopníci Die Krupps.

Jedna z nejvýraznějších evropských kapel osmdesátých a devadesátých let v rámci evropského turné představí nové album The Machinists of Joy, které se stalo nástupcem šestnáct let staré nahrávky Paradise Now.

Když před více než třiceti lety začali Die Krupps s kombinováním odlišných žánrů jako jsou elektronika, industrial a metal, znamenalo to na tehdejší hudební scéně doslova poprask.

V dnešní době už sice hudební fúze ničím výjimečným nejsou, přesto však jméno Die Krupps neustále rezonuje patřičnou vahou.

Společně s Kraftwerk a Einsturzenden Neubauten totiž tvoří nesmrtelnou trojici, která zásadním způsobem definovala podobu elektro/indus­triální hudby na řadu dalších let.

V roce 1981 skupinu založil zpěvák, kytarista a klávesista Jürgen Engler a už na debutovém albu převažoval industriální zvuk, postavený čistě na hlucích a úderech na kovy.

Na dalších nahrávkách pak dostávala víc prostoru elektronika, kterou doplňovaly metalové kytary a agresivní zpěv.

Die Krupps se v té době zařadili mezi hlavní představitele tzv. electronic body music.

V roce 1997 se rozloučili albem Paradise Now, aby se opět vrátili na scénu v roce 2005 v rámci pětadvacetiletého jubilea.

I současnou podobu Die Krupps, která je aktuálně k poslechu právě na poslední desce The Machinists of Joy, charakterizují chladné kytary podkreslené elektronikou.

Kromě nového materiálu se tak fanoušci, kteří navštíví blížící se pražský koncert, můžou těšit i na nesmrtelné hity jako „Fatherland“, „Isolation“ nebo „To The Hilt“.

Die Krupps se navíc obrátili s prosbou na fanoušky, kteří si teď mohou vybrat, jaké songy z nové desky by si přáli na koncertech slyšet živě.

Hlasuje se na facebooku kapely.

Jako support vystoupí chilský industriální projekt Vigilante, za nímž stojí známá persona Iván Munoz a mimo jiné poskytoval support na jihoamerickém turné Nine Inch Nails.

Celý večer pak odstartuje industrial/electro projekt Američana Bradleyho Billse z názvem Chant.

Vstupenky na koncert Die Krupps, Vigilante a Chant v pražském Rock Café jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích.

www.obscure.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.