Electronic Beats letos s Moderat, Bonobo a Diamond Version

  • Electronic Beats letos s Moderat, Bonobo a Diamond Version Fotogalerie (9)
    • 22.01.2014
    • Tisk

    Mezinárodní hudební program Electronic Beats se téměř po roce vrací do pražského Divadla Archa, …

    Sdílejte článek:

Mezinárodní hudební program Electronic Beats se téměř po roce vrací do pražského Divadla Archa, kde představí tradičně to nejlepší ze současné elektronické scény.

Festival, který do České republiky loni vůbec poprvé přivezl charismatickou zpěvačku Lanu Del Rey, a rok předtím pro místní publikum objevil hudební senzaci Woodkida, bývá každoročně vyprodaný.

Letos na festivalu Electronic Beats vystoupí berlínské elektronické super trio Moderat, pódium dále ovládne také Simon Green aka Bonobo v hypnotické sestavě s živou kapelou. Třetím potvrzeným je německo-japonská formace Diamond Version na pomezí noiseu a elektroniky, která slibuje dokonalou audiovizuální show včetně hry na fluorescentní trubky.

Electronic Beats se odehraje v pátek 28. března od 20 hodin v pražském Divadle Archa.

Moderat jsou esencí Berlína a velkoměstského post-raveu.

„Mistři bassu“ a matadoři syrového našláplého soundu let devadesátých Gernot Bronsert a Sebastian Szary alias Modeselektor se spojili s o generaci mladším progresivním hudebníkem Saschou Ringem alias Apparatem, jenž si libuje v neprobádaných koutech elektroniky a klubových rytmech v kombinaci s přímočarostí popu.

Talentovaný britský hudebník, producent a DJ Simon Green alias Bonobo je zase opravdovým hudebním vizionářem. V hudbě používá samply a nebojí se propojování prvků ambientu, jazzu, klasické hudby, downtempa i zlomených beatů, to vše vystavěné na hutných a rytmických basových linkách.

Diamond Version je společným projektem německých hudebníků Alva Noto a Byetone, spoluzakladatelů Raster Norton, a japonského umělce jménem Atsuhiro Ito. Ten hraje na speciální nástroj Optron z fluorescentních trubek a audiovizuálně jím doplňuje vystoupení na pomezí noiseu a elektroniky.

Oblíbené interprety z festivalů Electronic Beats mají od loňského roku fanoušci doslova na dosah jednoho kliknutí díky mobilním aplikacím Electronic Beats Apps – Electronic Beats Radio, Electronic Beats Video, Electronic Beats News a Yellofier.

Aplikace Electronic Beats Radio je zaměřená na exkluzivní DJské mixy a záznamy ze stejnojmenných festivalů, Electronic Beats Video představuje ucelenou kolekci videí ze série kultovních DVD Electronic Beats Slices včetně live videí z festivalů a rozhovorů s interprety.

Přes tyto dvě aplikace je také možné koupit lístky na festivaly Electronic Beats.

Okamžité informace o novinkách na hudební scéně přináší aplikace Electronic Beats News, aplikace Yellofier je zase zaměřena na skládání hudby a byla vyvinuta ve spolupráci s Borisem Blankem z elektronického dua Yello.

Electronic Beats je rozmanitý mezinárodní hudební program společnosti T-Mobile, který zahrnuje nejrůznější mediální platformy a soustředí se na pořádání hudebních festivalů a klubových akcí napříč velkými evropskými městy.

Všechny aktivity se protínají v rámci domovské internetové stánky, jež zahrnuje veškeré Informace o umělcích a událostech spojených s Electronic Beats a nabízí také vlastní rádio a televizi se zaměřením na současnou hudbu.

Součástí portfolia je i ceněný tištěný hudební časopis Electronic Beats a DVD magazín Slices, oba vycházejí čtvrtletně prostřednictvím vybraných distribučních kanálů.

Festival Electronic Beats se v České republice odehrává každoročně od roku 2006, kdy odstartoval sérii hudebních vystoupení v pražském Veletržním paláci koncertem The Prodigy, poté následovala například vystoupení kapel Underworld nebo The Orb.

Později se tento mezinárodní hudební program prezentoval v klubovém prostředí Lucerna Music Baru, v roce 2011 se poprvé konal v Divadle Archa.

Kromě koncertů předních současných kapel a hudebních projektů se organizátoři projektu od roku 2000 soustředí na dokonalé vizuální projekce provázející vystoupení jednotlivých interpretů.

Vstupenky na letošní Electronic Beats jsou za 380 korun k dostání v předprodeji v sítích Ticketpro, přes mobilní aplikace Electronic Beats Video a Electronic Beats Radio, na pokladně v Divadle Archa a na stránkách akce, na místě pak za 550 korun.

www.electronicbeats.net
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.