Právě vychází best of a remixy díla Clarinet Factory

  • Právě vychází best of a remixy díla Clarinet Factory Fotogalerie (3)
    • 21.01.2014
    • Tisk

    Jedním z prvních titulů, které letos nabízí vydavatelství Supraphon, je dvojalbum Clarinet Factory …

    Sdílejte článek:

Jedním z prvních titulů, které letos nabízí vydavatelství Supraphon, je dvojalbum Clarinet Factory „Worx and Reworx“.

Na prvním disku najdete pomyslné „best of“ a několik dosud nevydaných skladeb této ceněné formace.

Druhý disk pak láká dvanácti unikátními remixy skladeb Clarinet Factory od renomovaných osobností zahraniční i tuzemské elektronické scény. Patří k nim třeba Hidden Orchestra, Sylvain Chauveau, Floex nebo Pavel Bidlo.

Novinku Clarinet Factory společně s jedním z remixérů, americkým multiinstrumen­talistou Christopherem Willitsem, pokřtili včera na Nové scéně Národního divadla v rámci zahájení Festivalu Spectaculare.

Čtyřčlenná formace, jejíž tvorbu charakterizuje iniciátor vzniku Worx and Reworx a guru tuzemské alternativní scény Josef Sedloň jako „hudbu bez hranic – od klasiky přes jazz a etno až k volnomyšlenkářské improvizaci“, dvojalbem oslaví dvě dekády své existence.

Během dvaceti let kapela vydala čtyři řadová alba: Echoes from Stone (200), Polyphony (2005), Out of Home (2010) a Echoes of Colors (2010).

Uhranula společným projektem s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou Eternal Seekers, která si mimo jiné zahrála s Bobbym McFerrinem, Filharmonií Brno či Janou Koubkovou, podílela se na hudbě k filmům jako např. Hidden Things nebo Rodina je základ státu a se skladbou „Orlík“ zvítězila v prestižní soutěži International Songwriting Competition v americkém Nashvillu.

Clarinet Factory jsou pro mne unikátním a velmi osobitým sdružením vynikajících muzikantů a zároveň fajn lidí. Už když jsem je slyšel poprvé, napadlo mě, že by bylo skvělé je propojit s elektronikou. Uběhlo pár let a najednou tu bylo 20. výročí jejich vzniku. To už jsem neodolal a rozjel nápad s remixovou kompilací. Oslovil jsem hudebníky z celého světa, se kterými jsem měl osobní kontakt, a o kterých jsem byl přesvědčen, že je remixová práce osloví,“ komentuje vznik Worx and Reworx Josef Sedloň.

Sám se jako člen projektu Universal Loosers podílel na remixu úvodní skladby „Around a Point“.

Worx and Reworx je nejen v mezích domácí hudební scény vskutku výjimečným opusem, který si zaslouží, stejně jako celá tvorba Clarinet Factory, náležitou pozornost všech příznivců hudby, která má duši a myšlenku.

Přesvědčit se o tom můžete nejen prostřednictvím samotné nahrávky, ale třeba i 12. a 13. února v Českém muzeu hudby, kde Clarinet Factory v rámci mimořádných koncertů PKF – Prague philhamonia představí další ze mnoha hudebních poloh.

V unikátním site specific audiovizuálním představení Hudba z ticha spojí síly s výtvarníkem a performerem Petrem Niklem a perkusistou Alanem Vitoušem.

Kompletní výčet nadcházejících koncertů Clarinet Factory najdete na domovských stránkách kapely.

www.clarinet-factory.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze