Hlasujte v dalším ročníku hudebních cen Žebřík

  • Hlasujte v dalším ročníku hudebních cen Žebřík
    • 13.01.2014
    • Tisk

    Hudební ceny Žebřík vstoupily do 22. ročníku. Výsledky dvouměsíčního hlasování budou vyhlášeny …

    Sdílejte článek:

Hudební ceny Žebřík vstoupily do 22. ročníku. Výsledky dvouměsíčního hlasování budou vyhlášeny 15. března v areálu Fakulty umění a designu ZČU v Plzni.

Spolu s tradičním moderátorem Tomášem Hanákem bude tentokrát tuto pětihodinovou show uvádět herečka Bára Poláková.

Během celého ledna můžete hlasovat pro vaše favority zasláním sms na číslo 900 06 09.

Z prvního kola vzejde pět nominovaných v deseti kategoriích.

O vítězích se pak bude rozhodovat až do 28. února.

V domácí části ankety je možné kromě českých a slovenských hudebníků uvádět také zahraniční umělce dlouhodobě působící v České republice a na Slovensku.

Stejně jako v minulém roce se hlasuje v kategoriích: skupina, album, skladba, videoklip, zpěvák, zpěvačka, objev, akce, film a průser roku.

Tyto kategorie platí i pro zahraniční část.

Každý hlas bude slosován o hodnotné ceny.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční 15. března od 20 hodin na půdě Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni.

„Budova Fakulty umění a designu je nejen úžasnou moderní stavbou, ale také ideálním kulturním prostředí pro akci typu Žebřík, která je kombinací slavnostního ceremoniálu, indoor festivalu a jedné velké párty. Jsme rádi, že se do příprav aktivně zapojují i samotní studenti – a to v oblasti multimédií, při výrobě sošek pro oceněné hudebníky nebo tvorbou originálních dekorací. Řekl bych, že takhle vymazlený Žebřík jsme za těch dvacet let ještě nedělali,“ říká ředitel hudebních cen Jarda Hudec.

Během finálového večera budou oceněni tři nejlepší umělci v každé kategorii.

Celkem bude předáno 30 sošek, včetně prestižní trofeje pro Osobnost Žebříku, tradičního charitativního ocenění a nově i Ceny o nejkreativnější počin studentů ZČU.

V průběhu galavečera vystoupí např. Tomáš Klus, který kromě známých hitů představí i zbrusu nové skladby, dále skupiny A Banquet či UDG, velkou hiphopovou show plánují Vladimir 518 a Idiot live band s hosty Matějem Ruppertem a Romanem Holým, a zajímavou podívanou slibuje také exkluzivní set Miro Žbirky.

Druhá scéna bude ve znamení taneční hudby a hiphopu v režii DJs Dead Sailor a dalších.

Následovat bude oficiální after party s hvězdami Žebříku, která potrvá až do rána.

Žebřík 2013 Bacardi music awards organizují magazín iREPORT a společnost Plzeň 2015. Projekt podporují Plzeňský kraj, Ministerstvo kultury a Evropské hlavní město kultury.

Předprodej vstupenek za 390 korun a VIP passů v ceně 990 korun zajišťuje síť Ticketstream. Studenti ZČU mají nárok na zlevněné vstupné za 290 korun.

www.anketazebrik.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze