Shakira se rozpovídala o singlu s Rihannou i charitě

Shakira prozradila podrobnosti k novinkovému singlu „Can't Remember To Forget You“, který natočila společně s kolegyní Rihannou.

Netrpělivě očekávaný výsledek kolaborace těchto dvou úspěšných zpěvaček bude mít premiéru nadcházející pondělí 13. ledna 2014.

Na tento singl, její roli koučky v americké talentové soutěži The Voice i charitu se Shakiry ptali redaktoři maganínu Glamour. Zpěvačka ozdobí obálku jeho únorového čísla.

„Spolupráce s ní byla pro mě jakousi utopií. Ona je nejvíc sexy ženou planety. Obě jsme ženy karibského původu. Chemie mezi námi byla skvělá a skutečná. Naučila mě nějaké nové taneční pohyby. Byla sladká učitelka,“ komentovala Shakira spolupráci s Rihannou.

Shakira taky zhodnotila spolupráci s dalším porotcem soutěže The Voice Adamem Levinem i ostatními muži v hudebním průmyslu:

„Spolupracovat s muži, když jste mezi nimi jedinou ženou, je velká výzva. Bývám trochu nejistá, ale leccos jsem se už naučila. Musím zvládat určité vtípky a nebrat je osobně. Oni prostě vtipkují snad každou vteřinu dne. Musela jsem se proto přizpůsobit, což bylo dost těžké. Víte, hudební průmysl řídí muži. Pracuji s nimi 98 procent času – jsou mezi nimi producenti, aranžéři, hudebníci, zvukaři.“

A co řekla Shakira o vlastním úspěchu?

„Úspěch přišel krůček po krůčku. Slávu jsem ochutnávala po malých dávkách. Začalo to, když mi bylo teprve deset let a vyhrála jsem hudební soutěž. Pak jsem vystupovala na narozeninových oslavách, na akcích různých firem. Se zástupcem nahrávací společnosti jsem se poprvé setkala ve třinácti. Tehdy jsem na pásek nahrála Madonnin hit ´Material Girl´. V dalších letech přišly rozhovory v rádiích i v show Ryana Seacresta. Jednoho dne jsem si uvědomila, že jsem asi hodně slavná. Ale věc se má tak, že pořád nemám dost. Nejde o to být čím dál slavnější, ale být si jistá, že to pořád dokážu.“

Šestatřicetiletá zpěvačka magazínu Glamour taky prozradila, jak reagují latinsko-američtí fanoušci na to, že si obarvila vlasy na blond a že možná není dost štíhlá:

„Vlasy mi ze začátku vyčítali. Můj muž, Gerald, preferuje ženy ´krev a mlíko´. Nemá rád moc hubené. Díky tomu necítím nějaké tlaky a nemusím se stresovat kvůli ženským tvarům. Tento měsíc třeba vůbec necvičím. Nemám na to čas. Zaměstnává mě dokončování alba a taky se starám o dítě. A navíc mám ráda sladké,“ reagovala se smíchem Shakira.

Zpěvačka je známá také tím, že se angažuje v oblasti charity.

„Vyrůstala jsem v rozvojové zemi, a to člověku otevře oči. V Klumbii je vzdělání považováno za luxus, zatím nepatří k lidským právům, jako jinde. A pro politiky není prioritní. Cítím jako svou povinnost mluvit za ty, jejichž hlas není slyšet, využít k tomu popularitu, jíž jsem dosáhla. The Barefoot Foundation umožňuje přístup ke vzdělání dětem, které vyrůstají v extrémní chudobě. V Kolumbii už jsme postavili šest škol, pracujeme také v Jižní Africe a na Haiti. V současnosti vyučujeme na pět tisíc žáků.“

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.