Festival United Islands se zřejmě vrátí na tradiční místa

  • Festival United Islands se zřejmě vrátí na tradiční místa Fotogalerie (1)
    • 30.12.2013
    • Tisk

    Největší pražský multižánrový festival se příští rok bude konat v termínu od 19. do 21. června. V letošním …

    Sdílejte článek:

Největší pražský multižánrový festival se příští rok bude konat v termínu od 19. do 21. června. V letošním roce, kdy slavil desáté narozeniny, dorazilo přes šedesát tisíc návštěvníků.

Kvůli povodním, které zatopily původně plánované lokace Střeleckého ostrova, Kampy, Petřína a Kinského zahrady, se festival narychlo přesunul do parku Ladronka.

Pro jedenáctý ročník organizátoři plánují návrat zpátky k řece, do centra města.

I přes kladné odezvy na konání festivalu v parku Ladronka, chtějí pořadatelé festival zpátky na místech, kam akce patří: Kampa, Střelecký ostrov a Kinského zahrady.

O návratu do historického centra města jednají se zastupiteli městské části Praha 1.

„Jednání o přesném umístění akce se zatím protahuje. S jistotou můžeme o umístění festivalu říci pouze to, že náš plán je nyní takzvaně na vodě. Nevzdáváme to. Na začátek příštího roku máme naplánované další kolo jednání se zástupci radnice Prahy 1. Věříme, že tradiční akce se bude dál rozvíjet na místech, kde vznikla,“ uvedl organizátor festivalu David Gaydečka.

A dodal: „Za velkou výzvu v roce 2014 považujeme Střelecký ostrov. Budeme rádi, pokud bude dál fungovat jako místo pro společenská setkávání. Navíc bychom rádi dokázali, že po skončení festivalu bude ostrov vypadat jako před jeho začátkem. Nicméně, vzhledem ke zmenšení kapacity ostrova po rekonstrukci plánujeme přesun hlavní scény do Kinského zahrady na Praze 5. Cílem festivalu je vedle představení nových hudebních objevů také oživování známých i méně známých míst v centru pro obyvatele celé Prahy.“

Hlavní hvězdy a zahraniční objevy festival oznámí v březnu příštího roku.

Do nového roku už teď představil jedenáctku tuzemských kapel, o kterých se bude podle organizátorů mluvit.

Mezi objevy pro rok 2014 jsou mimo jiné kapely Nylon Jail, Vložte kočku, Voila!, Lanugo, Kieslowski, Palermo nebo Love Earth.

Většina z nich koncertovala na minulých ročnících Klubové noci nebo open air části festivalu.

Pro kapely, které si chtějí na festivalu zahrát, připravili pořadatelé na oficiálních stránkách novou cestu, jak se k účinkování na festivalu snadno přihlásit.

Stejně jako v letošním roce budou United Islands pokračovat v koncertní sérii, v rámci které vystoupili britští rockeři O.Children, americký bluesman Joe Bonamassa, alžírský hudební rebel Rachid Taha, znovuobnovený projekt Mariána Vargy, Fedora Freša a Pavola Hammela Zelená pošta nebo se konaly vyprodané vánoční koncerty Michala Prokopa a folk-rockového objevu Zrní.

www.unitedislan­ds.cz
 

Připomeňte si desátý ročník festivalu United Islands 2013:

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.