Do Prahy a do Brna se vrátí The Duke Ellington Orchestra

  • Do Prahy a do Brna se vrátí The Duke Ellington Orchestra Fotogalerie (10)
    • 20.12.2013
    • Tisk

    Do České republiky po dvou letech opět zavítá hudební těleso, bez kterého by dnešní jazz, pop music …

    Sdílejte článek:

Do České republiky po dvou letech opět zavítá hudební těleso, bez kterého by dnešní jazz, pop music a vlastně i rock zřejmě vypadaly úplně jinak.

Poslední koncert ve Velkém sále pražské Lucerny byl vyprodaný a podobný úspěch se očekává i v příštím roce.

Duke Ellington Orchestra vystoupí 26. dubna 2014 ve Velkém sále pražské Lucerny a 27. dubna v nově otevřeném Sono Music Clubu v Brně.

Orchestr, jenž pod vedením geniálního kapelníka posunul jazz už ve dvacátých až čtyřicátých letech minulého století o několik úrovní, je na scéně neuvěřitelných devadesát let.

Důrazem na propracovaná aranžmá, práci se zvukem nástrojů a profesionalitu členů se Duku Ellingtonovi podařilo přesunout jazz a swing z putyk a klubů nevalné pověsti a úrovně do koncertních síní.

Američané děkují velkému umělci za to, že jako první definoval americkou hudbu.

Bez základního směru stanoveného Dukem Ellingtonem a jeho orchestrem by těžko hledal místo na slunci třeba i Frank Sinatra.

Stejně tak by dnešní elektroswingoví eskamotéři neměli kde objevovat zajímavé tracky, s nimiž pak kouzlí pro nadšené tančící publikum druhé dekády jedenadvacátého století.

Duke Ellington vedl orchestr od roku 1923 až do jeho smrti v roce 1974, pak jej převzal jeho syn Mercer a po jeho skonu umělecké dědictví i nadále střeží další členové rodiny.

Orchestr pod vedením pianisty Thomase Jamese dnes s vysokou profesionalitou, tvořivým respektem a svěžím espritem udržuje a rozvíjí kapelníkův odkaz.

Pavel Tesař z pořádající agentury Brnokoncert říká: „Jsme rádi, že můžeme opět zprostředkovat českým a moravským posluchačům jedinečně autentický poslech evergreenů z autorské dílny věhlasného jazzmana. Slyšet v jejich podání ´Caravan´, ´Take the A-Train´, ´It Don't Mean´ a ´Thing (If It Ain't Got That Swing)´ nebo ´Mood Indigo´ je neopakovatelný zážitek.“

Pečlivou práci a vysokou hráčskou a uměleckou úroveň jako základní kánon v orchestru stanovil samotný Ellington.

Vv letech 1923 až 1931 dotvářel celkovou tvář svého tělesa, aby se pak od 30. let Duke Ellington and his Orchestra staly ikonickým synonymem toho nejlepšího, co Amerika dala hudebnímu světu.

Během kariéry Duke Ellington získal 12 cen Grammy, složil přes dva tisíce skladeb, v čele orchestru odehrál na dvacet tisíc koncertů po celém světě.

Dotknout se hudební historie a hlavně se radovat z nádherné muziky můžou v dubnu i návštěvníci Lucerny a Sono Music Clubu.

Vstupenky na koncert The Duke Ellington Orchestra, který proběhne 26. 4. 2014 ve Velkém sále Lucerny v Praze a 27. 4. v brněnském Sono Music Clubu, jsou k dispozici exkluzivně v předprodejní síti Ticketpro.

Jejich cena začíná na 890 korunách.

www.brnokoncert.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.