Rufus Wainwright se s "bestofkou" zastaví i v Praze

  • Rufus Wainwright se s "bestofkou" zastaví i v Praze Fotogalerie (2)
    • 13.12.2013
    • Tisk

    Do Prahy se na začátku jara vrátí hudební génius a extravagantní skladatel a písničkář Rufus ..

    Sdílejte článek:

Do Prahy se na začátku jara vrátí hudební génius a extravagantní skladatel a písničkář Rufus Wainwright. Kanadsko-americký mistr klasické i moderně-teatrální hudby vystoupí v divadle Hybernia 25. března 2014.

Vystoupení se uskuteční v rámci turné The Best of Rufus Wainwright, které se váže k albu Vibrate: The Best of Rufus Wainwright, jež vyjde začátkem března.

Rufus Wainwright, potomek slavného a umělecky nadaného rodu Wainwrightů, je autorem spousty chytlavých skladeb pro hollywoodské filmy (např. Shrek, Moulin Rouge, Zoolander, Zkrocená hora).

Jeho minulost je opravdu velmi bohatá.

Ve čtrnácti letech byl znásilněn, následně málem oslepl z drogové závislosti, pořídil si dítě s dcerou kanadského písničkáře Leonarda Cohena a také se po dlouholetém vztahu nedávno „oženil“ s uměleckým ředitelem torontského festivalu Luminato, Němcem Jörnem Weisbrodtem.

Čtyřicetiletý Rufus Wainwright má na kontě sedm studiových desek a dvě živá alba, spoustu filmových nahrávek, opery Hadrian a Prima Donna i zhudebnění Shakespearových sonetů pro divadelní dílo režiséra Roberta Wilsona.

Hold Judy GarlandovéCarnegie Hall mu vynesl nominaci na cenu Grammy.

Wainwright kromě tenorového hlasu využívá hlavně klavír a kytaru, přičemž nástroje při živých vystoupeních často mění. Inspiruje se divadlem, operou, rodinou, literaturou i politikou – žádné téma mu neunikne.

Do České republiky se podívá už potřetí. Poprvé vystoupil na festivalu Colours of Ostrava v roce 2012, podruhé v rámci festivalu Struny Podzimu v říjnu letošního roku a v obou případech sklidil bouřlivý potlesk.

Jeho hudební tvorba odvážně boří hranice klasické hudby, popu, rocku, divadla, tance, filmu i literatury.

Vstupenky jsou k dispozici v síti Tickepro za ceny od 690 do 1 590 korun.

www.fource.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.