Lucie v červnu vystoupí v plzeňském amfiteátru Lochotín

  • Lucie v červnu vystoupí v plzeňském amfiteátru Lochotín Fotogalerie (9)
    • 12.12.2013
    • Tisk

    Skupina Lucie přidává další koncert. Tentokrát se ale fanouškům představí v rámci exkluzivní show …

    Sdílejte článek:

Skupina Lucie přidává další koncert. Tentokrát se ale fanouškům představí v rámci exkluzivní show pod širým nebem.

Ten se odehraje v plzeňském amfiteátru Lochotín, kam se kvartet vrátí po deseti letech od posledního legendárního koncertu.

Stane se tak 26. června 2014.

Letos v květnu Lucie potvrdila návrat na koncertní pódia – v původní sestavě se představí na šesti koncertech v České republice a dvou na Slovensku.

Většina vstupenek je už vyprodaná, i proto se kapela rozhodla přidat ještě jeden koncert právě v Plzni.

Nejslavnější česká kapela posledních dvaceti let se vrací po desetileté přestávce a její fanoušci se na koncertech můžou těšit na základní skladby její kariéry.

„Dlouho jsme přemýšleli o tom, zda v rámci našeho návratu neodehrát i nějaký open air koncert. Přesvědčil nás až obrovský zájem o námi potvrzené akce a fakt, že několik koncertů je již necelý rok před jejich konáním vyprodáno. V plzeňském Lochotíně jsme odehráli dva legendární koncerty – jeden s programem k desce Dobrá kočka která nemlsá a druhý se symfonickým orchestrem na turné k albu Lucie v Opeře. Dodnes na tyto koncerty velmi rádi vzpomínáme, a proto pro nás volba místa, kde se koncert pod širým nebem odehraje, byla předem jasná. Už teď se nemůžeme dočkat, až se vrátíme do lochotínského amfiteátru, samozřejmě s trochu jiným programem,“ uvedla skupina Lucie.

„Ještě před tím, než jsme oznámili návrat Lucie, jsem na variantu velkého venkovního koncertu vůbec nepomyslel, ale vzhledem k obrovskému zájmu o vstupenky na již oznámené koncerty jsme si říkali, jestli nepotěšit i fanoušky na západ od Prahy. Plzeň je město kultury a proto jsem variantu koncertu na začátku léta, navíc pod širým nebem, uvítal,“ dodal Robert Porkert, ředitel společnosti Live Nation.

„Myslím, že všichni z nás, kteří předchozí dva plzeňské koncerty navštívili, na ně dodnes nostalgicky vzpomínají. Já jsem velmi potěšen, že i tentokrát – po deseti letech – u toho mohu znovu být a podílet se na pořádání akce takového charakteru, protože jsem přesvědčen o tom, že i tento koncert Lucie bude v mnoha směrech památný,“ uvedl zase Luboš Grossmann, spolupořadatel z firmy Media Production Music.

Skupina Lucie v původní sestavě David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák už v těchto dnech pracuje na přípravách koncertů, v rámci kterých vrátí na koncertní pódia největší hity.

Lucie vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988. První její deskou byla stejnojmenná Lucie z roku 1990, posledním původním albem pak Dobrá kočka která nemlsá v roce 2002.

Lucie, naposledy vítěz interpreta, skupiny dvacetiletí a držitel alba dvacetiletí z 20. ročníku vyhlášení hudebních cen Anděl, v minulosti také např. vítěz Českého slavíka v letech 1999 – 2002, je obrovským pojmem české hudební scény.

Se všemi třemi prvními studiovými alby prorazila magickou hranici 100 tisíc prodaných nosičů, za více jak 1 milion prodaných nosičů získala skupina „Diamantovou desku“.

Potvrzené koncerty Lucie 2014:

26. 5. 2014 – Košice, Steel Arena

29. 5. 2014 – Bratislava, Slovnaft Arena

1. 6. 2014 – Ostrava, ČEZ Aréna

5. 6. 2014 – Brno, Kajot Aréna VYPRODÁNO

4. 6. 2014 – Brno, Kajot Aréna

10. 6. 2014 – Praha, O2 arena VYPRODÁNO

11. 6. 2014 – Praha, O2 arena VYPRODÁNO

12. 6. 2014 – Praha, O2 arena

26. 6. 2014 – Plzeň, Amfi teátr Lochotín

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze