První hvězdou Colours of Ostrava 2014 je Robert Plant

  • První hvězdou Colours of Ostrava 2014 je Robert Plant Fotogalerie (8)
    • 12.12.2013
    • Tisk

    Zpěvák Robert Plant, nezaměnitelný hlas Led Zeppelin, zároveň objevitel nových hudebních světů, …

    Sdílejte článek:

Zpěvák Robert Plant, nezaměnitelný hlas Led Zeppelin, zároveň objevitel nových hudebních světů, nositel Řádu britského impéria a několika Grammy, je první hvězdou festivalu Colours of Ostrava.

Ten příští rok proběhne v termínu od 17. do 20. července v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic.

Robert Plant, který se do Ostravy a zároveň do České republiky vrátí po osmi letech, přijede se současnou kapelou Sensational Space Shifters.

Návštěvníci festivalu se můžou těšit na koncert plný vášně, spontaneity a hudebního dobrodružství.

Robert Plant, jeden z největších žijících rockových zpěváků a hudebníků, dosahuje dalšího vrcholu kariéry s kapelou, která míchá africké trance, psychedelii a taneční rytmy 21. století.

Do jedné působivé hudební smrště splétají klasické zeppelínovské skladby, mississippské blues i pastorální motivy.

Kapelu Sensational Space Shifters tvoří další velké osobnosti světové hudby – Juldeh Camara, západoafrický mistrovský hráč na jednostrunné housle riti dokáže uvést dav do extáze, dvojice kytaristů Skin Tyson a Justin Adams cestuje s nástroji od hlubokých groove tónů až po transcendentální výšiny, bristolský mistr trip hopu John Baggott vládne elektronikou, zatímco baskytarista Billy Fuller a bubeník Dave Smith tvoří jednu z nejsilnějších a nejinovativnějších rytmických sekcí, které kdy Planta doprovázely.

Koncert Roberta Planta a Sensational Space Shifters posouvá hudební hranice opět dále, zároveň si ale zachovává původní náboj radosti z hraní a koncertování.

„Viděla jsem Plantův koncert letos v říjnu ve vyprodané londýnské Royal Albert Hall. Byl to velký zážitek. Do své uhrančivé směsi planetární hudby vkládá celý svůj život, lásku k africkému blues, zkušenosti, hravost, umění i nadhled,“ líčí ředitelka festivalu Zlata Holušová.

„Úchvatně vedl své publikum pouští, aby se do ní zamilovali, a pak okusili ozvěnu energie starých Led Zeppelin. Publikum nemohlo téměř dýchat, jak krásně mu bylo v té neznámé kombinaci Afriky a rock´n´rollu. Jsem hrdá na to, že ho uvidíme na Colours, čeká ho publikum, které mu porozumí,“ dodává.

Dalšími nově potvrzenými účinkujícími jsou americká zpěvačka, básnířka a šampionka slam poetry nigerijského původu Iyeoka a tajemná psychedelická formace Goat ze švédské vesnice Korpolombolo.

Jako první už byl potvrzen americký písničkář John Grant.

Colours of Ostrava 2014 nabídne během čtyř dnů opět kromě hudebního programu také divadly, workshopy, diskuse, filmy a další aktivity na mnoha otevřených i krytých scénách.

Čtyřdenní vstupenky v první vlně jsou už k dostání výhradně přes e-shop Colours of Ostrava.

Za 1 390 korun ve formě e-ticketu a za 1 410 korun také ve fyzické podobě. Uvedená cena je limitována na prvních 6 tisíc kusů nebo do 31. prosince 2013.

www.colours.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze