Tori Amos představí nové album v Kongresovém centru

  • Tori Amos představí nové album v Kongresovém centru Fotogalerie (1)
    • 12.12.2013
    • Tisk

    Tori Amos vydá příští rok na jaře albovou novinku „Unrepentant Geraldines“. Titul podpoří na světovém …

    Sdílejte článek:

Tori Amos vydá příští rok na jaře albovou novinku „Unrepentant Geraldines“. Titul podpoří na světovém koncertním turné, které odstartuje začátkem května v irském Dublinu.

11. června 2014 se zastaví v pražském Kongresovém centru.

Do české metropole se tak zpěvačka vrátí po pěti letech od zatím poslední koncertní návštěvy u nás.

Tori Amos není nutné nijak obšírně přestavovat… Autorka hitů jako „Crucify“, „Silent All These Years“, „Cornflake Gril“ nebo „Professional Widow“ patří k nejuznávanějším písničkářkám.

Stabilně vysokou úrovní desek si vydobyla respekt kritiků i posluchačů.

Novinkové album Unrepentant Geraldines je jejím 14. studiovým počinem v pořadí a představuje návrat k její identitě písničkářky krásných současných písní po vydání několika spíš klasickou hudbou inspirovaných a inovativních alb v posledních čtyřech letech.

Mezi ně patří např. sezónní kolekce Midwinter Graces, klasikou ovlivněný titul Night of Hunters nebo orchestrální přepracování jejích skladeb na desce Gold Dust.

Ta vyšla v říjnu roku 2012 a obsahuje i remix skladby „Flavor“ od DJe Petera Rauhofera, který v únoru tohoto roku obsadil 1. místo v taneční hitparádě časopisu Billboard.

Minulý měsíc Tori Amos uvedla zatím nejambicióznější skladatelský projekt kariéry.

Londýnském národním divadle měl premiéru muzikál The Light Princess, na kterém spolupracovala se spisovatelem Samuelem Adamsonem.

Představení tam bude pravidelně uváděno od konce února 2014.

Album Unrepentant Geraldines, podpořené celou řadou jedinečných projektů a zážitků, je dalším krokem v uměleckém vývoji jedné z nejúspěšnějších a nejvlivnějších zpěvaček své generace a zároveň návrat k fascinující a osobní tvorbě, díky které je Tori Amos známá po celém světě.

Tori Amos doposud prodala víc než 12 milionů alb, odehrála přes tisíc vystoupení a získala řadu ocenění.

Od vydání debutu Little Earthquakes v roce 1992, kde posunula hudební hranice svým osobně intimním stylem psaní skladeb, je obdivována fanoušky, které okouzluje silou i něhou skladeb, stejně jako jejich jízlivou rozhodností a samozřejmě jedinečným zvukem.

Tori je navíc v mnoha ohledech novátorkou – byla jedním z prvních umělců, kteří nabídli hudbu ke stažení.

Písně nechala ztvárnit jako grafické romány a vytvořila k nim převratná videa.

Tori Amos je také známá jako spoluzakladatelka humanitární organizace RAINN, která je ve Spojených státech největší organizací proti sexuálnímu násilí.

www.livenation.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.