Na velkém turné Kanye Westa se podílel i Yemi A.D.

  • Na velkém turné Kanye Westa se podílel i Yemi A.D. Fotogalerie (8)
    • 11.12.2013
    • Tisk

    Kanye West vyrazil na nejrozsáhlejší a nejvýpravnější turné, obklopil se kreativci z celého světa …

    Sdílejte článek:

Kanye West vyrazil na nejrozsáhlejší a nejvýpravnější turné, obklopil se kreativci z celého světa včetně tuzemského tanečníka a choreografa Yemiho A.D.

„Yeezus je ten nejtemnější a nejsyrovější hudební koktejl, jaký kdy Kanye namíchal. Jde o extravagantně drsnou desku plnou tvrdého elektra, tepajícího minimalistického hip hopu, podivných zvuků a industriálního gear-grindu.“ (Rolling Stone).

V tomto duchu se nese také Yeezus Tour, které probíhá až do poloviny prosince v USA v celkem 29 městech. Pro něj oslovil ke spolupráci jen ty nejschopnější kreativce z celého světa, se kterými se v minulosti setkal.

Yemi A.D. se stal režisérem a choreografem této doposud produkčně nejrozsáhlejší tour v kariéře Kanyeho Westa.

V současném Westově týmu jsou třeba tyto osobnosti:

Vanessa Beecroft (design and art supervision) – kontroverzní umělkyně žijící v LA. Ve svých dílech ztvárňuje témata narcismu, voyerismu či feminismu, kterými oslovila Miuccia Pradu nebo Toma Forda

Jeff Bhasker (music, creative) – dlouholetý Westův producent a trojnásobný držitel Grammy (Run This Town – Jay Z & Rihanna & Kanye West; All Of The Lights – Kanye West; We Are Young – Janelle Monaé)

Virgil Abloh (art supervision) – zakladatel společnosti PYREX VISION – streetwearové kousky si oblíbil právě West nebo Wiz Khalifa

Dan Kamihir (illusionist) – tvůrce motivů show pro Davida Copperfielda.

V kreativním týmu nechybí ani zvuková inženýrka Laura Escudé. Ta se také podílela na debutovém EP Yemiho A.D. a jeho projektu Equals.

Nahrávku Yemi pokřtil v září tohoto roku.

Výčet kreativců není ani zdaleka kompletní.

Pódiová show využívá ty nejmodernější přístupy, které může současná koncertní produkce nabídnout – například dosud největší LED kruhovou plochu (60 stop) využitou pro ztvárnění oblohy nad pódiem. Umocňuje další elementární artikly, kterými jsou například motivy skal, útesů a ostrovů.

Před nedávnem měl při transportu na další zastávku turné jeden z kamiónů nehodu, při které byla LED scéna poškozena. Pro celé turné je přitom zásadní a její oprava způsobila 2 týdenní nucenou přestávku v koncertní šňůře.

Stejně jako při předchozí spolupráci s Westem i teď Yemi rozhodoval a vybíral, které z předvybraných 150 tanečnic vytvoří finální skupinu.

Po náročném čtrnácti denním tréninku rozdělil dvanácti tanečnicím role, dále obsadil postavu Ježíše, chlupaté bestie nebo dvanácti mnichů a produkoval dvouhodinovou show pro Yeezus Tour.

Jedinou českou tanečnicí na turné je Lucie Drábková, která se zároveň stala kapitánkou týmu tanečnic.

Součástí pódiové show je také křeslo z ženských těl, které pro Yemi připravil a jak sám říká, jedná se o jednu z nejkontrover­znějších částí choreografie.

Yemi A.D. se jako člen české umělecké scény podílí na tomto ambiciózním projektu, který byl pro něj rozhodně velkou výzvou.

„Společně s Westem a kreativním týmem z celého světa jsme připravili show, ve které vyprávíme životní příběh Yeezuse (Kanye Westa). Na epické scéně složené z hory, ostrova a obří kruhové obrazovky performuje také dvanáct tanečnic, chlupatá bestie a Ježíš, který jediný dostane Westa do kolen. Tohle je zatím největší projekt, který mám tu čest režírovat. Je to poprvé, co mě Kanye oslovil na tuto funkci a já si stále zvykám a snažím se nezklamat jeho maximální očekávání.“

Doufejme, že turné v rámci evropských zastávek zavítá příští rok také k nám.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.