Edith The Show připomene malou dámu velkého srdce

  • Edith The Show připomene malou dámu velkého srdce Fotogalerie (1)
    • 02.12.2013
    • Tisk

    Francouzský šanson je fenomén, který od poloviny minulého století tvoří jeden z pilířů moderní hudební …

    Sdílejte článek:

Francouzský šanson je fenomén, který od poloviny minulého století tvoří jeden z pilířů moderní hudební kultury. Písně plné krásných melodií a zpravidla poetických textů stále vzbuzují velké emoce.

4. prosince v pražské Hybernii a 5. prosince v brněnském Bobycentru si budete moci připomenout 50. výročí úmrtí Edith Piaf, legendární královny šansonu.

Před tuzemské publikum po tyto dva prosincové večery předstoupí aktéři veleúspěšného projektu Edith The Show.

„L’Accordéoniste“, „La vie en rose“, „Hymne á l’amour“, „Padam…Padam…“, „Milord“, „Non, je ne regrette rien“ – všechny tyto písně Edith Piaf jsou klenoty hudby 20. století a základními kameny tradice šansonu.

V představení ožijí díky Jil Aigrot, francouzské zpěvačce, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose).

Americký časopis Newsweek tehdy napsal: „Herečka Marion Cotillard dostala za pozoruhodné ztvárnění Edith PiafLa Vie en Rose Oscara, ale ve filmu je ještě jeden úžasný výkon, který vdechuje Edith život, a jeho autorka zůstala vašim zrakům skryta: francouzská zpěvačka Jil Aigrot…“

Edith Piaf ovlivnila nejen posluchače, ale také řadu hudebníků v zahraničí i u nás.

Vzpomeňme na legendární Hanu Hegerovou nebo současnější zpěvačky Lucii Šoralovou či Zdenku Trvalcovou.

Ve Francii kráčí ve stopách Edith Piaf celá plejáda interpretek, nevyjímaje současnou hvězdu světového formátu ZAZ.

Zpěvačku Jil Aigrot ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků a zejména pak samotné Edith Piaf.

První část dvoudílné show vás přenese na Montmartre. Tato legendární bohémská čtvrť, v jejímž pulzujícím každodenním a každonočním životě se potkávala hudba, umění a krása s polosvětem alkoholu, prostitutek a drog, bezpochyby ovlivnila život i písně pařížského „vrabčáka“.

Druhá část představení zachycuje Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších evropských sálů.

Zpěvačku Jil Aigrot, která v pražské Hybernii a brněnském Bobycentru propůjčí Edith hlas i tvář, objevila dlouholetá přítelkyně a tajemnice Edith Piaf Ginou Richer a doporučila ji režisérovi filmu La Vie en Rose (u nás uváděného pod názvem Edith Piaf).

Ten ji následně vybral, aby nazpívala vokální party zpěvačky ve filmu ztvárněné přesvědčivou Marion Cotillard. Úspěch snímku odstartoval i zpěvaččinu kariéru v celosvětovém měřítku.

U zrodu výpravné show Edith The Show plné emocí, která během světového turné vyprodává divadelní hlediště a provázejí ji „standing ovations“, stála samotná Jil Aigrot.

Edith Piaf pro ni byla už od dětství vzorem a díky ní také začala zpívat. O tom, že jednou bude ztvárňovat tuto ikonu francouzského šansonu, se jí tehdy ani nezdálo.

„Naším cílem je přiblížit francouzskou hudbu a osobnost Edith Piaf mladší generaci. Té starší bychom naopak rádi umožnili na pařížského vrabčáka zavzpomínat,“ říká producent projektu Gil Marsalla.

www.edith-theshow.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.