Krásný ztráty skončí pětistým dílem s hvězdnými hosty

  • Krásný ztráty skončí pětistým dílem s hvězdnými hosty Fotogalerie (8)
    • 25.11.2013
    • Tisk

    Populární talk show Michala Prokopa „Krásný ztráty“ se s diváky rozloučí na konci roku, kdy Česká …

    Sdílejte článek:

Populární talk show Michala Prokopa „Krásný ztráty“ se s diváky rozloučí na konci roku, kdy Česká televize odvysílá poslední pětistý díl s tisícím hostem.

Finále Krásných ztrát, které proběhne v rámci tradičního Vánočního koncertu Michala Prokopa 19. prosince v Divadle Archa, nabídne hudební hosty, kteří se zastavili v legendárním baru pod neony.

Těšit se můžete na vystoupení slovenské zpěvačky Jany Kirschner, country legendu Wabiho Daňka a kytarového virtuóza Lubomíra Brabce.

Koncert natočí a jeho záznam odvysílá Česká televize na novém kanále ČT Art.

Na koncert zbývají poslední vstupenky, které jsou k dostání na pokladně Divadla Archa a v síti Ticketpro.

Pořad Krásný ztráty přinášel po dobu čtrnácti let poutavé rozhovory se zajímavými osobnostmi české a slovenské společnosti.

Tři z nich – Janu Kirschner, Wabiho Daňka a Lubomíra Brabce – pozval Michal Prokop na koncert Finále Krásných ztrátDivadle Archa.

I když na první pohled tvoří nesourodou trojici, spojuje je kromě návštěvy baru Michala Prokopa, jejich životní náplň – hudba.

Jana Kirschner je slovenská zpěvačka, kterou snad každý zná hlavně díky skladbě „V cudzom meste“ a ze stejnojmenného alba z roku 1999.

Je označována za první dámu slovenského popu a během hudební kariéry posbírala několik hudebních ocenění včetně slovenské verze SlavíkaAnděla.

Wabi Daněk je český folkový písničkář, který právem patří mezi trampské legendy.

Nejvíce do povědomí veřejnosti vstoupil skladbou „Rosa na kolejích“, která se stala novodobou trampskou hymnou.

V letošním roce se vrátil s projektem Ďáblovo stádo, což je soubor mladých výrazných hudebníků a umělců, se kterými natočil desku starých trampských písní.

V projektu hostují také zpěvačky Aneta Langerová a Radůza.

Lubomír Brabec je jedním z nejlepších kytarových virtuózů nejen v České republice, ale i na mezinárodní scéně.

Hru na kytaru vystudoval mimo jiné i na Royal Academy of Music ve Velké Británii. Jeho záběr je velmi široký a spolupracuje s řadou sólistů i osobností populární hudby.

Za všechny jmenujme například Petera Dvorského, Štefana Margitu, Pavla Šporcla, nebo Luboše Andršta, který hraje i s Michalem Prokopem.

Během kariéry natočil přes 30 alb a jeho mistrovská aranžmá rozšířila možnosti kytary, jak v oblasti sólového, tak doprovodného či komorního nástroje.

V baru Krásný ztráty měli často příležitost se potkat dlouholetí přátelé: například dramatik a prezident Václav Havel s americkou ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou, naopak první setkání v životě tam absolvovali třeba ministr kultury Pavel Dostál s legendou českého undergroundu Mejlou Hlavsou.

Ale takových bylo mnohem víc… Dokumentaristka Helena Třeštíková tam nabídla natáčení dokumentu Pavlu Tigridovi, slovenský herec Julius Satinský zas vysvětloval Petře Buzkové, že lidi, kteří mají talent, nemají důvod vstupovat do politiky.

Došlo i na rodinná setkání, která patřila téměř vždy k nejzdařilejším: Herec a kaskadér Zdeněk Srstka zaujal jeho syna, tehdy generálního ředitele Národního divadla Jiřího Srstku, univerzální odpovědí „o tom jsem, člověče, nikdy nepřemýšlel“, zatímco herečka Ivanka Devátá si pochvalovala, že tolik jako v baru Krásný ztráty se o jejím synovi – zpěvákovi Marku Hlavicovi, nedozvěděla za poslední desítky let.

Od prvního dílu do současnosti vydrželi vedle scenáristy a moderátora Michala Prokopa v tvůrčím týmu ještě spoluautor, scenárista a režisér Jan Lacina, hlavní kameraman Martin Čech a střihač Michal Hýka.

Velkou zásluhu na výsledné podobě talk show má také původní režisérka Tereza Kopáčová, která dnes pod příjmením Vrabelová šéfuje pro Českou televizi úspěšný hraný projekt Nevinné lži.

Během čtrnácti let existence zažily Krásný ztrátyČeské televizi osm generálních ředitelů a ještě víc těch programových, stěhovaly se ve vysílání přes všechny všední dny a zakotvily v sobotním podvečeru na ČT 2, kde jsou stálicí od druhého roku vysílání, protože první sezónu fungovaly ve střídavém rytmu s Ebenovým pořadem Na plovárně na kanálu ČT1.

Setkání dvou světů v baru u Michala Prokopa se během let vyprofilovalo v jednu z nejzavedenějších značek, kterými Česká televize aktuálně disponuje.

www.unitedislands.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.