Pipes and Pints vyrážejí na podzimní klubové tour

  • Pipes and Pints vyrážejí na podzimní klubové tour Fotogalerie (3)
    • 21.11.2013
    • Tisk

    Kapela Pipes and Pints se po úspěších na zahraničních i tuzemských festivalech chystá do klubů …

    Sdílejte článek:

Kapela Pipes and Pints se po úspěších na zahraničních i tuzemských festivalech chystá do klubů. Těšit se na ni můžete například už zítra tj. v pátek 22. listopadu v Kralupech nad Vltavou nebo o týden později v Českých Budějovicích.

Pětičlenná punk-rocková úderka, která získala za loňské album Found And Lost cenu Anděl v kategorii Punk & Hardcore, během letošního roku hrála mimo jiné na velkých festivalech ve Francii, Polsku nebo v Německu.

„Největší úspěchy jsme sklízeli asi ve Francii. Hráli jsme například v Etaples na festivalu Rockenstock nebo na akci Les Feux de l'Eté v St Prouant, kde kromě nás vystupovali třeba Ska-P nebo Gogol Bordello. Zrovna do Francie jezdíme na turné už několik let a navíc jedna z našich písní zazněla ve filmu "Les Seigneurs“, který viděly už přes tři miliony lidí, takže se dá říct, že už tam máme určité zázemí. Vždy nás ale potěší, kolik fanoušků tam na naše koncerty chodí, což je možná i tím, že ve Francii, hlavně v okolí Bretagne mají dudy velkou tradici. Zdá se, že Francie je pro nás země zaslíbená," ohlíží se za letními koncerty dudák a manažer Pipes and Pints Vojta Kalina.

Nárůst popularity Pipes and Pints v zahraničí přineslo kromě pravidelného koncertování také vydání alba Found and Lost u respektovaného německého hardcoreového vydavatelství People Like You / Century Media.

„Vždy to pro nás byla meta, o které sní každá kapela našeho žánru. Toto spojení nám otevřelo cestu na mnoho pódií a festivalů,“ dodává Kalina.

Po krátké pauze, během níž členové Pipes and Pints nabírali síly před startem podzimní sezóny a připravili pro fanoušky mimo jiné také řadu vychytávek v podobě nového merchandise, už se znovu plně soustředí na další, převážně klubové koncerty v tuzemsku i zahraničí.

Tentokrát jich ale bude o dost méně, než bývalo u Pipes v předchozích letech zvykem.

„Posledních 5 let před pauzou jme byli prakticky nonstop na turné. Zastávky v Praze by se daly počítat jen jako načerpání sil a čistého prádla. Přišel čas zvolnit. Chceme dělat méně koncertů s větším rozstřelem. Podělit Čechy a zbytek Evropy o několik málo termínů. Věřím, že pro fanoušky to bude příjemné osvěžení a o to vzácnější zážitek pro nás i pro ně,“ vysvětluje Kalina.

Jeho slova dokazuje ostatně i fakt, že do konce letošního roku kapela odehraje už jen dva koncerty v České republice a další přijdou na řadu až v únoru a březnu příštího roku.

Menší počet koncertů ale rozhodně neznamená menší porci koncertního nasazení, energie a zábavy.

Pipes and Pints totiž chystají mimo jiné zapojení elektrických dud, což dodá jejich typickému zvuku další grády.

„Těším se na pozitivní efekt na kvalitu zvuku v klubech. Se zvukem si chci i nadále hrát, otevírá se tím spousta možností. Jinak stále představujeme novou desku a věříme, že tuto sezonu si fanoušci nové písničky budou už moci užít naplno,“ dodává Vojta Kalina.

www.pipesandpints.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.