Tata Bojs chystají speciální vánoční koncert Hity / City / Live

  • Tata Bojs chystají speciální vánoční koncert Hity / City / Live Fotogalerie (2)
    • 18.11.2013
    • Tisk

    Po více než osmi měsících, konkrétně ve středu 11. prosince se Tata Bojs vrátí do klubu Roxy …

    Sdílejte článek:

Po více než osmi měsících, konkrétně ve středu 11. prosince se Tata Bojs vrátí do klubu Roxy. Ještě doznívají oslavy jejich 25. narozenin, jejichž součástí bylo velkolepé letní turné, a už je tu další, tentokrát klubová štace.

Jejich první Best Of Hity a city, vydané v červnu u Supraphonu jako dárek pro fanoušky k už zmíněnému jubileu se teď dostane víc ke slovu v živé podobě.

Bude tomu samozřejmě odpovídat i speciálně upravený setlist koncertu.

Výběr Hity a city, který kapela uvedla speciální recycled verzí písně „Pěšáci“, mapuje vývoj Tata Bojs od prvních záznamů z počátku 90. let minulého století až do současnosti.

„Písně, o kterých si dodnes myslíme, že to jsou hity jak břitva, ale z nějakého záhadného důvodu jsme v tom zůstali sami,“ glosovali Tata Bojs vydání výběru Hity a city, který se hned po vydání vyšvihl na první příčku hitparády nejprodávanějších alb na Supraphonline.cz, kde setrval celé tři týdny a v prodejní hitparádě fyzických nosičů Bontonland IFPI se dostal do Top 10.

Zastoupeno je každé album, včetně prvních nahrávek z MC debutu Šagali šagáli (1991), Josef Lada EP (1995) i Ukončete nás…! (1997) a následného koncertního akustického alba Nekonečná stanice (1998).

Další alba už patří k pilířům domácího hudebního dění posledního desetiletí.

Futuretro (2000), Biorytmy (2002), Nanoalbum (2004), Kluci kde ste? (2007), Smetana (2008) a poslední Ležatá osmička (2011) mají na kontě řadu výročních cen, bezpočet nominací na významné domácí hudební ceny a navíc jsou Tata Bojs držitelé celkem deseti Andělů – Výročních cen Akademie populární hudby.

Jak je u Tata Bojs dobrým zvykem, každý jejich koncert je něčím speciální a to se nezmění ani v případě vánočního mejdanu v Roxy.

„Neměli jsme tolik času po turné měnit obsah projekcí, ale forma jejich prezentace bude zcela odlišná. Horizontální instalace nahradí vertikální. Vzhledem k tomu jak nízkej strop je v Roxy to bude cesta značně dobrodružná,“ říká k tomu s úsměvem autor scény, bubeník a zpěvák Milan Cais.

Kromě toho by mělo v průběhu koncertu dojít i na oblíbené nástroje z recyklovatelných materiálů, které kapela rozezněla už na úspěšném letním turné 25 let cyklace aneb Tour Domácí.

Tentokrát se ale prý máme těšit na poněkud odlišné pojetí.

Při pohledu do letošního koncertního kalendáře je víc než jasné, že vánoce přinášejí kromě jiného i velmi bohatou koncertní nabídku a tohle vypadá na jeden z dárečků, které je potřeba rozbalit už 11. prosince v Roxy.

www.tatabojs.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.