Nouvelle Prague sklidil nadšené ohlasy doma i v zahraničí

  • Nouvelle Prague sklidil nadšené ohlasy doma i v zahraničí Fotogalerie (8)
    • 11.11.2013
    • Tisk

    V pátek 1. a v sobotu 2. listopadu se v pražském pivovaru Staropramen pod názvem "Nouvelle Prague …

    Sdílejte článek:

V pátek 1. a v sobotu 2. listopadu se v pražském pivovaru Staropramen pod názvem „Nouvelle Prague 2013“ uskutečnil první showcasový festival spojený s hudební konferencí v České republice.

Zcela nový koncept hudební akce přilákal zahraniční i domácí promotéry, muzikanty, agenty, provozovatele klubů, zástupce médií i nadšené hudební fanoušky.

Na hudební konferenci, která byla rozdělena do pěti diskusních panelů a osmi showcasových vystoupení zámořských kapel, se sjelo více než 120 delegátů.

Mezi nejvýznamnější hosty patřili Martin ElbourneGlastonbury, Christof Huber z mezinárodní asociace hudebních festivalů Yourope, Millie Millgate ze Sounds Australia, Kem Lalot z francouzského Eurockeennes festivalu, Fruzsina Szep z maďarského Szigét festivalu, Jonas VebnerMusic Export Norway, Michal Kaščák ze slovenské Pohody nebo Julia Gudzent z německého Melt! Festivalu.

Na festivalové části se během dvou večerů ve vyhřívaném stanu představilo 10 kapel z Kanady, USA, Velké Británie, Nového Zélandu, Jihoafrické republiky, Izraele a Austrálie.

Páteční festivalový program uzavírala britská písničkářka Lucy Rose, která nadchla publikum přirozeným, ale velmi profesionálním projevem, v sobotu stan na nádvoří pivovaru naplnila americká hip-hopová formace Dilated Peoples.

Během prvních dvou listopadových dnů se Nouvelle Prague zůčastnilo 1 070 návštěvníků, z nichž naprostá většina neskrývala nadšení z povedené akce.

K celé akci se vyjádřil také Štěpán Suchochleb, ředitel Nouvelle Prague: „Byli jsme velmi mile překvapeni mírou odezvy, s jakou se náš záměr setkal, a děkujeme za veskrze pozitivní reakce, které dostáváme ze všech stran. Je to pro nás důkazem toho, jak moc zde podobná platforma pro setkávání domácích hudebních profesionálů navzájem i se zahraničními kolegy chyběla, a zároveň velkým povzbuzením do budoucna, kdy bychom v organizaci Nouvelle Prague rádi pokračovali.“

A tady jsou hodnocení některých účastníků Nouvelle Prague:

Ben Challis (Glastonbury Festival, UK):

„Bylo zajímavé seznámit se s trendy hudebního průmyslu ve střední a východní Evropě. Určitě bych příště rád viděl v rámci showcasu i české kapely. Organizátorům hudebních akcí bych doporučil soustředit se na prezentaci ekonomického přínosu celé hudební produkce pro lokální ekonomiku. Ať už jde o podporu pořádání akcí, či ´export´ hudby.“

Michal Kaščák (Pohoda festival, SK):

„Bylo fajn setkat se s kolegy z hudební branže, porovnat zkušenosti, vyměnit nápady. Přínosné bylo zejména obecné zjištění, kolik společných témat, v jejichž řešení si můžeme navzájem pomoct a podpořit se, všichni máme. Za podnětný považuji například skandinávský koncept podpory hudby ´zdola´ třeba budováním veřejných zkušeben.“

Janis Sidovský (manažer a producent):

„Konferenci spojenou s showcasem považuji za zajímavý počin a věřím, že je do dalších ročníků na čem stavět. Zaujal mne panel na téma Booking Ring. V dalším roce bych se přimlouval za zařazení témat marketingu a proma hudebních akcí.“

Adam Lewis (Planetary Group):

„Za velmi zdařilou považuji dramaturgii akce, kdy na sebe plynule navazovaly panely a potom vystoupení kapel, aniž by spolu jednotlivé položky programu soupeřily. To dalo účastníkům akce také příležitost strávit více času bez stresu setkáváním a debatováním s kolegy. Jako promotér také oceňuji ojedinělé pojetí prezentace kapel. Během krátkého showcasu v prostorách klubu jsme získali základní představu o interpretech a během navazujícího koncertu jsme si pak mohli vybrat ty, u kterých jsme shlédli celý set.“

Více a podrobnějších informací o Nouvelle Prague najdete na:

www.nouvelleprague.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.