Nová deska Imodium slaví úspěchy, kapela vyráží na turné

  • Nová deska Imodium slaví úspěchy, kapela vyráží na turné Fotogalerie (3)
    • 07.11.2013
    • Tisk

    Broumovská rocková čtveřice Imodium, která 25. října vydala u Supraphonu nové album „Valerie“, …

    Sdílejte článek:

Broumovská rocková čtveřice Imodium, která 25. října vydala u Supraphonu nové album „Valerie“, už s novinkou sklízí první úspěchy.

Album minulý týden triumfovalo v prodejní hitparádě na Supraphonline.cz a v prodejním žebříčku Bontonland IFPI je aktuálně na 6. místě.

Také první recenze napovídají, že se nový opus z dílny formace Imodium opravdu povedl.

Teď má kapela okolo frontmana Thoma před sebou další výzvu: představit Valerii fanouškům také naživo v rámci Valerie Tour 2013.

Startuje už dnes tj. 7. listopadu v Brně a bude pokračovat dalšími třinácti zastávkami, z nichž poslední je v plánu 14. 12. v Havlíčkově Brodě.

Jak podotýká Thom, Imodium se na aktuální turné připravovali vskutku precizně.

Kapela vůbec poprvé v kariéře řeší i scénu jako takovou, díky čemuž byly realizace a plánování tour náročnější, než bývalo u Imodium doposud zvykem.

„Nejde o to, že by naše kapela měla vytvářet scénu alá Kiss, je to pro nás spíš výzva. Nikdy jsme nic podobného neudělali a tím pádem na to nejsou zvyklí ani naši fanoušci, kteří se mohou mimo jiné těšit na hru světel a propojenou dramaturgii hudby a barev,“ prozrazuje.

A dodává: „Tím, že poprvé řešíme nějakým způsobem i scénu, jsou přípravy náročnější. Technicky i organizačně je v tom zapojeno více lidí. Hlavně náš manager Georgin, kterému jsme toho stran techniky navalili na hlavu celkem dost. Desku jsme dodělali na konci září a přesně celý říjen vyšel na to, abychom dali vše pečlivě dohromady a připravili na listopadové turné. Snad se nebudeme mít za co stydět.“

Že Imodium berou Valerie Tour 2013 opravdu vážně a chtějí ho pro fanoušky udělat co nejzajímavější, naznačuje ostatně i fakt, že je v plánu hned několik křtů a také celá řada zajímavých hostů i předkapel, které se budou během turné různě prostřídávat.

„Pro křty jsme si vybrali více zastávek. Pro nás těch nejdůležitějších, počínaje Prahou a samozřejmě domovským Broumovem, přes Hradec Králové, Plzeň nebo Brno. Na každém místě bude nějaký kmotr z řad našich kamarádů muzikantů, mezi nimiž figurují například lidé z kapel Zakázaný Ovoce, Divokej Bill, Support Lesbiens, Nanosféra, The Rest, Bára Zemanová band atd. Už teď ale cítíme, že podlehneme atmosféře a nakonec může být jedním z kmotrů i někdo náhodně vybraný z publika,“ prozrazuje Thom.

Co se předkapel týče, budou se měnit podobně jako hosté jednotlivých křtů.

Nejvíce koncertů, konkrétně osm z celkových čtrnácti s Imodium absolvuje kapela Lola běží.

Dále na jednotlivých zastávkách Valerie Tour 2013 vystoupí například kapely W.A.F., The Coolers, Just For Being, Sun Drive nebo Nanosféra, jejíž zpěvačka Žanett Vargová na novém albu Imodia hostuje.

www.imodiumband.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.