Jubilejní benefiční večer Světlo pro Světlušku už tuto sobotu

  • Jubilejní benefiční večer Světlo pro Světlušku už tuto sobotu Fotogalerie (21)
    • 31.10.2013
    • Tisk

    Jubilejní desátý benefiční večer s patronkou Světlušky a vzácnými hosty, kteří zazáří na jednom pódiu …

    Sdílejte článek:

Jubilejní desátý benefiční večer s patronkou Světlušky a vzácnými hosty, kteří zazáří na jednom pódiu s nevidomými talenty, se uskuteční v sobotu 2. listopadu od 21:30 ve Velkém sále pražské Lucerny.

V přímém přenosu ho bude přenášet ČT1 a Radiožurnál.

Světlo pro Světlušku přijdou rozsvítit Aneta Langerová, Hana Maciuchová, Marie Rottrová, Marta Kubišová, Táňa Vilhelmová, Ivan Trojan, Jana Kirschner, Vojta Dyk, Matěj Ruppert, Ondřej Brzobohatý, Eliška Balzerová, Buty, Hradišťan, Bára Hrzánová a Mário Bihári.

Připojí se k nim talentovaní nevidomí umělci, sbory Canti di Praga, Kühnův dětský sbor, Carillon, děti ze Školy J. Ježka a Školy pro zrakově postižené na Nám. Míru.

Večerem provede dvojice Adela Banášová a Pavel Liška.

Netradiční duety, které doprovodí obrovský 160tičlenný Světluščí sbor vidících a nevidících, vznikají jen pro tento večer, stejně jako unikátní reportáže dokumentaristky Olgy Špátové DEN POTMĚ.

Eliška Balzerová si spolu s nevidomým průvodcem Zdeňkem Rybákem vyzkoušela, jaké to je připravit si čaj, namazat chleba nebo rozdělat oheň poslepu.

Aneta Langerová se zase připojila k brněnskému fotbalovému týmu pro nevidomé. Společně s nevidomým Honzou a Katkou Hegrovými trénovala na fotbalový zápas.

Medailonek Komu svítí Světluška představí Lukáška K. ze Znojma, jenž je jedním z mnoha nevidomých, kterým Světluška pomáhá.

A bude se i tančit!

Světluška slavila 10. narozeniny tancem a nejinak tomu bude v pražské Lucerně.

Jakmile na ČT1 skončí StarDance, do Lucerny přitančí na koncert pro Světlušku Matěj Ruppert a Ondřej Brzobohatý. A že se tančit dá i bez pomoci zraku, předvede hned v úvodu patronka Aneta Langerová s nevidomým tanečníkem Alešem Příborským.

„Těším se, že rozzáříme celou pražskou Lucernu a že po roce společně doplníme světlo do lucerničky, kterou drží v ruce Světluška. Její lucerna vypadá maličká, ale díky světlu, které jí dávají naši dárci, je maličká jen na pohled… Světluška z té malé lucerny dokáže rozdat spoustu světla a radosti,“ říká patronka Aneta Langerová.

„Máme radost, že už deset let můžeme pomáhat nevidomým a rádi bychom tu radost sdíleli. Když má Světluška radost, tančí anebo zpívá. Připojíte se? 2. listopadu v pražské Lucerně anebo u obrazovek ČT1 a na vlnách Radiožurnálu. Těšíme se, že tento večer strávíme společně,“ říká Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Od roku 2005 koncert pravidelně vysílá Česká televize a přenáší Radiožurnál. Jen za loňský ročník se díky divákům a posluchačům podařilo na pomoc Světlušce nashromáždit 4,6 milionů korun.

Slavnostním večerem vyvrcholí celoroční projekt Světluška, který dosud rozdělil na přímou pomoc nevidomým více než 90 milionů korun.

Vstupenky na benefiční večer jsou k dispozici v předprodeji sítě Ticketpro a Ticketstream za ceny od 300 korun, na místě od 350 korun.

www.svetluska.net
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.