Festival světla rozzáří centrum Prahy i hladinu Vltavy

  • Festival světla rozzáří centrum Prahy i hladinu Vltavy
    • 11.10.2013
    • Tisk

    Už za pár dní vypukne první ročník největšího festivalu světla v České republice, který na čtyři …

    Sdílejte článek:

Už za pár dní vypukne první ročník největšího festivalu světla v České republice, který na čtyři večery změní život v centru Prahy.

SIGNAL festival nabídne přes 35 světelných instalací audiovizuálního umění od českých i zahraničních autorů, zve na „plavby za světlem“ i světelné workshopy.

Ve čtvrtek 17. října v 19 hodin odstartuje slavnostním zahájením na Staroměstském náměstí.

Videopozvánky připravili Rony Plesl, Jakub Nepraš a Vladimir 518.

se můžete podívat na tu Vladimirovu.

Festival nabídne bohatý doprovodný program, který představuje plavby za světlem, světelné workshopy, koncerty na Čertovce a odborné konference a diskuse.

V doprovodném programu si vyberou rodiny s dětmi i odborná veřejnost.

Parníky Vyšehrad a Vltava, které se letos staly kulturní památkou, zájemce provedou setmělou Prahou a během plavby nabídnou exkluzivní pohledy na světelné instalace SIGNAL festivalu přímo z paluby.

Na březích řeky Vltavy světlem přímo ožije významná historická i moderní architektura.

Plavby za světlem budou multimediální komentovanou exkurzí po pražských architektonických skvostech. Samostatnou atrakcí je pak plavba na parníku Vyšehrad, který bude mít díky odborníkům ze společnosti Philips speciálně nasvícenou strojovnu s motorem.

V nabídce je také celá řada workshopů zaměřených na práci se světlem. SIGNAL festival jich připravil rovnou 8 a vybrat by si měl každý.

Třeba dvoudenní workshop Pimp my bike je určený všem, kteří by si rádi vylepšili jízdní kolo. Během prvního dne se účastníci pokusí sestavit a zprovoznit předpřipravený LED kit. Druhý den pak věnují kódování a vytváření obrazců, které budou během jízdy promítat.

Druhý workshop Architects of light je zaměřený na architekty a designery, kteří na projektech rádi pracují se světlem. Odborníci budou ve skupinách pracovat na vlastní představě o světelném konceptu vybraného zákoutí či budovy v parku Portheimka na pražském Smíchově.

Navrhovaný světelný koncept zrealizují s pomocí stovek svítidel, lektorů a techniků společnosti Philips. Výsledek se pak stane jednou ze světelných instalací SIGNAL festivalu a bude volně přístupná návštěvníkům.

Další z workshopů Základy video mappingu předá účastníkům základní znalosti přípravy tohoto světelného umění. Za zmínku stojí i workshop Světelné grafity, kde se účastníci vyřádí se spreji s fosforeskujícími barvami.

Mezi světelná umělecká díla, která od 17. do 20. října rozsvítí ulice Prahy, přibyla novinka.

Speciální světelnou instalaci založenou na využití lidské energie vytvořila společnost ČEZ. V kole, které připomíná hračku pro křečky, se návštěvníci projdou nebo proběhnou a jejich energie se promění na světelnou show soustavy klasických i LED světel.

SIGNAL festival bude ale taky o hudbě. Ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana uspořádá dva koncerty skupiny Clarinet Factory pojaté jako jedinečný audiovizuální zážitek pod širým nebem.

Koncerty se odehrají na hladině pražského vodního kanálu Čertovka 19. a 20. října od 19:30 do 21:00 a vstup bude zdarma.

Magický genius loci tohoto krásného místa podtrhne instalace tisíců svíček a plovoucí oheň. Na laguně Čertovky se objeví motivy z filmů Karla Zemana.

Světlo pro naše města 2013 je mezinárodní konference, kterou pořádá SIGNAL festival ve spolupráci s firmou Philips. Jejím cílem je na odborné úrovni otevřít témata veřejného osvětlení ve městě, architektonického světelného designu, nových technologií v osvětlování architektury a veřejného prostoru.

V rámci večera se uskuteční diskuse s pozvanými hosty – odborníky na problematiku světelného znečištění.

www.signalfestival.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.