Anna Calvi právě vydala desku a v březnu ji přiveze do ČR

  • Anna Calvi právě vydala desku a v březnu ji přiveze do ČR Fotogalerie (23)
    • 10.10.2013
    • Tisk

    Britská zpěvačka a kytaristka Anna Calvi, kterou v roce 2011 BBC zařadila do seznamu nejslibnějších …

    Sdílejte článek:

Britská zpěvačka a kytaristka Anna Calvi, kterou v roce 2011 BBC zařadila do seznamu nejslibnějších hudebních nadějí toho roku a která byla loni nominována na Brit Award, vydala v pondělí novinkové album.

Její v pořadí druhé studiové album nazvané One Breath balancuje nad propastí, na té tenké hraně mezi životem a tím, co přijde po něm, v bodě, ve kterém se z nečinnosti stává akce.

„Pojmenovala jsem tu desku takhle, protože v té písni je pocit, kdy stojíte na hraně,” vysvětluje Anna Calvi.

"Je to chvíle, kdy se musíte otevřít, a o tom, jak je to hrozné. Je to děsivé a zároveň vzrušující. Je to také plné naděje, protože to, co se má stát, se dosud nestalo.”

Po dvou letech od vydání eponymního debutu se život Anny Calvi změnil a One Breath vznikala úplně jinak a na jiných základech.

První desku si interpretka skládala poměrně dlouhou dobu a netušila, jestli ji kdy někdo uslyší, ale deska One Breath byla hotová za pár týdnů s předsevzetím, že se nesmí jednat o repliku.

Asi jeden rok tvořila zhruba 30 písniček v Londýně, než odjela do Francie do studií Blackbox, kde nahrála vybrané písně.

Daniel Maiden-Wood hraje opět na bicí, Mally Harpaz na perkuse a spolupracovník Massive Attack a Portishead John Baggott se poprvé ujal kláves.

Album se míchalo ve městě Dallasu v americkém státě Texas.

Jedenáct písniček se dotýká mnoha témat a vlivů, od západoafrické hudby až k transformativním konceptuálním ideám skladatele Johna Adamse v "Sing To Me“, poctě Marii Callas.

Je to emocionální pouť po různobarevné hudební paletě.

„Chtěla jsem, aby na desce byla širší škála emocí, a chtěla jsem to vyjádřit v hudbě. Chtěla jsem tam mít ošklivost i krásu. Chtěla jsem, aby se kytary objevily při emocionálním vrcholu písně a ne během ní. Chtěla jsem pracovat s většími strukturami, takže jsem použila laděné perkuse a netypické struktury basy, bicích a kytary,“ vysvětluje Anna Calvi.

„Tentokrát jsem použila hlas jako nástroj, jako dramatický prostředek, tak, jak to dělám s kytarou. Naučila jsem se, že silné momenty můžou být v tichém zpěvu. Některé riffy dělám hlasem, jako kontrast k jiným nástrojům.“

Spolupracovala s producentem Johnem Congletonem, který má na svědomí alba Amandy Palmer a Billa Callahana.

Congleton sdílel Annino nadšení pro experimentování a pomohl jí skladby dotáhnout k dokonalosti.

„Moje první album bylo jako vyjádření: ´Tak tohle jsem já a jsem silná´. Tohle spíš používá hudbu k tomu, aby dala smysl situacím, které se mi přihodily. Je mnohem osobnější.“

Anna Calvi loni vystoupila na Rock for People a v roce 2014 se do České republiky vrátí, aby 6. března v Lucerna Music Baru tuzemským fanouškům představila novinkové druhé album.

Vstupenky za 390 korun plus poplatky pořídíte v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream a na webu klubu. V pokladně LMB jsou k mání bez poplatku a na místě před koncertem vyjde lístek na 490 korun.

www.annacalvi.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.