Lenka Dusilová a Baromantika už dnes křtí první živák

  • Lenka Dusilová a Baromantika už dnes křtí první živák Fotogalerie (11)
    • 09.10.2013
    • Tisk

    Lenka Dusilová a její kapela Baromantika už dnes, zítra a v pátek představí, pokřtí a následně …

    Sdílejte článek:

Lenka Dusilová a její kapela Baromantika už dnes, zítra a v pátek představí, pokřtí a následně vydá první koncertní záznam.

Dnešní i zítřejší (9. a 10. října) koncert se odehrají v pražském klubu Jazz Dock.

Vůbec první živé album Lenky Dusilové a Baromantiky pak na CD a DVD pod názvem Live at Café v lese nabídne vydavatelství Supraphon.

„Chtěli jsme podzimní baromantické koncerty, které se loučí s prvním albem, ponechat ve skromnějším prostředí, neb s novou deskou Baromantiky, která vyjde v příštím roce, chceme pro naše fanoušky připravit velký koncert,“ vysvětluje Lenka Dusilová, proč se koncerty uskuteční právě v klubu Jazz Dock.

Lenka Dusilová a Baromantika tam navíc zahrají vůbec poprvé.

Základ setlistu obou koncertů budou tvořit právě písně z živé nahrávky Live at Café v lese.

Ta vznikla loni v listopadu během tří koncertů v pražském Café V lese a návštěvníci křtu v Jazz Docku si ji budou moci přednostně koupit ještě před oficiálním vydáním v pátek 11. října 2013.

Zaznít by ale mohly také některé z nových písní, jež se objeví na plánovaném novém spoluautorském albu Lenky Dusilové a kapely Baromantika, kterou tvoří Beata Hlavenková (např. Eternal Seekers, Théodóros, Iva Bittová), Viliam Béreš (Toxique, Lanugo), Patrick Karpentski (Toxique, Lake Malawi) a bubeník Martin Novák (Lanugo, David Dorůžka).

„Chceme si s Baromantikou hlavně hodně dobře zahrát, užít si večírek s pár přáteli i věrnými fanoušky a rozloučit se s prvním albem Baromantika,“ dodává Lenka.

Oba koncerty v Jazz Docku začnou shodně ve 22:00 hodin.

Vstupenky na ně pořídíte v předprodeji za 350 korun na sezení a 270 korun na stání.

Na místě pak bude jednotná cena 350 korun.

„Koncert otevře ve 20:00 hodin britský písničkář Justin Lavash, který bude též i jediným hudebním hostem obou pražských koncertů,“ upřesňuje Lenka Dusilová.

CD/DVD Live at Café v lese, které bude symbolickým rozloučením s dvouletým koncertním cyklem k albu Baromantika, čítá celkem třináct písní včetně skladby „Brother“ s hostujícím Justinem Lavashem.

Na živé nahrávce ale najdete také tři starší věci z Lenčina repertoáru, které dostaly nový „baromantický“ háv.

Konkrétně jde o skladby “Pro Tebe”, “Vlčí Oči” a “Noni Jam”.

Atmosféru živáku můžete okusit prostřednictvím klipu k písni „Ptáci“, který je ke zhlédnutí přímo

.

www.lenkad.com
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.