Korn vydají unplugged

  • Korn vydají unplugged Fotogalerie (27)
    • 16.02.2007
    • Tisk

    Většinou to tak bývá, že kapely jsou zkrátka zaškatulkovány do různých šuplíků. Existují však kapely, které svou velikostí dokáží z takového šuplíku vylézt a ukázat, že zkrátka do žádného nepatří. Osobití Korn se právě snaží předvést, že jsou přesně takovýto případ. 9. prosince totiž zahráli a natočili pro ně nezvyklý koncert – unplugged. A to ne kdejaký, ale dokonce dnes již klasický MTV unplugged, který již v minulosti vytvořily skupiny jako Nirvana, REM, Eric Claptonnebo Lenny Kravitz.

    Sdílejte článek:

Dalo by se říci, že snad všechny koncerty MTV uplugged byly vždy velmi úspěšné a když si poslechnete píseň Freak On A Leash, kterou na koncertu s Johnatanem zpívá Amy Lee z Evanescence a která je k poslechnutí na oficiálních stránkách Korn (nebo

), dojdete k názoru, že uplugged Korn rozhodně nebude výjimkou. Klasický song je zpracován úplně jinak, mnohem víc instrumentálně a performance dvou naprosto rozdílných hlasů je naprosto výborná.

Johnatan Davis na starou píseň Freak On A Leash vzpomíná takto: „Upřímně, když vyšel tenhle song, tak než jsme se vzpamatovali, už jsme startovali s koncertováním ve velkých arénách. Všechno nám najednou padalo pod nohy a hodně se nám toho změnilo. Začínali jsme tak při zemi a najednou šup koncerty v halách, museli jsme všude jezdit, dělat tohleto támhleto…a tak to vlastně všechno začalo. Osobně si myslím, že od doby této písně nám začala nejhezčí doba, ale zároveň i nejšílenější.“

Koncert bude vycházet ve zkrácené verzi na CD 12. března a ještě předtím – 2. jej od 23:00 hodin odvysílá MTV.

Na desce hostuje kromě zmíněné Amy Lee také Robert Smith z The Cure, který si s Korn střihnul song Make Me Bad. Uslyšíme zde také písně jako Twisted Transistor, Coming Undone nebo See You On The Other Side. Je zde také zařazena bonusová coververze písně Creep od Radiohead.

Nebude existovat mnoho lidí, pohybujících se v hudebním světě, kterým by nic neříkala hardcoreová stálice Korn. Tito držitelé prestižních cen Grammy spolu začali hrát roku 1993 a hned první deskou (Korn) začali lámat hardcoreové rytmy novými nápady a prvky (například speciální styl hry na podlazenou basu – slapping a finger-styl plucking). Kapela se skládá ze tří hlavních členů – Johnatana Davise(zpěv), Jamese Shaffera (kytary) a Reginalda Arvizi. Ostatní hráčské posty jsou u Kornů často obnovovány. Nynější sestavu doplňují ještě Terry Bozzio na bicí a Zac Baird na klávesy.

Za jejich čtrnáctiletou historii se Kornům podařilo nahrát sedm alb, a z nich je bezkonkurenčně nejlepší třetí deska – Follow The Leader. Po ní došlo v Korňácké tvorbě k malému úpadku, který se zlepšil v roce 2003, kdy vyšlo šesté album Take A Look In The Mirror a o dva roky později posledním albem See You On The Other Side se Korni opět vrátili mezi kvalitní špičku.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.