Zpěvačka Anastacia dál statečně bojuje s rakovinou

  • Zpěvačka Anastacia dál statečně bojuje s rakovinou Fotogalerie (12)
    • 04.10.2013
    • Tisk

    Anastacia se potýká se zdravotními problémy s přestávkou už téměř deset let. Pětačtyřicetiletá americká zpěvačka s rakovinou prsu poprvé bojovala v roce 2003.

    Sdílejte článek:

Léčba byla úspěšná a Anastacia se od lékařů dozvěděla, že se její tělo od zhoubných buněk zcela vyčistilo.

Vážná nemoc se ale opět vrátila začátkem letošního roku.

Teď zpěvačka oznámila, že letos se rozhodla pro radikální zákrok.

„Ve světle toho, že měsíc říjen je Měsícem boje proti rakovině prsu, jsem chtěla využít příležitost a podpořit něco, co je velmi blízké mému srdci,“ uvádí Anastacia v oficiálním prohlášení.

„Letos mi už podruhé diagnostikovali rakovinu prsu a v těchto dnech jsem ve finální fázi rekonvalescence poté, co jsem podstoupila dvojitou mastektomii.“

„Byla to velmi náročná cesta, ale cítím se skvěle a jsem připravená otevřít novou životní kapitolu.“

Americká popová hvězda vyzdvihla Měsíc boje proti rakovině prsu, protože podle ní dává naději spoustě žen po celém světě.

„To, že se na nemoc přišlo včas, mi dvakrát zachránilo život. Budu dál bojovat a angažovat se, jak jen budu moci,“ uvedla Anastacia.

Poprvé jí lékaři zjistili rakovinu v roce 2003 při běžném preventivním vyšetření na mamografu, když plánovala kosmetický zákrok pro úpravu ňader. Tehdy podstoupila částečnou mastektomii a následovalo šest týdnů radioterapie.

Letos v únoru byla nucena zrušit plánované turné, protože rakovina se vrátila.

Už dříve se zpěvačka zmínila, že přemýšlela o tom, jestli její nabitý pracovní program měl na nemoc vliv. V její rodině totiž nikdo rakovinu neměl. Vyjádřila proto obavu, že si naložila v krátké době příliš mnoho práce a takto se to projevilo.

„Čím dál víc žen se v současné době potýká s rakovinou, aniž by pro ni měly nějaké genetické dispozice. Jsem si jistá, že tu mou způsobil stres.“

„Ne příliš vydařený vztah a moje kariéra – bylo toho na mě opravdu moc. Nejsem zřejmě zcela stavěná pro tento biznys. Nevím přesně, jak být tou hvězdou, kterou ze mě vždy chtěla mít moje nahrávací společnost,“ svěřila se Anastacia.

Letos z preventivních důvodů podstoupila dvojitou mastektomii také herečka Angelina Jolie, která ale genetické predispozice v rodině měla.

Stejnou operaci má za sebou i manželka a manažerka Ozzyho Osbourna a porotkyně talentové soutěže X Factor Sharon.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.