Lenka Dusilová s Baromantikou připravují první živák

  • Lenka Dusilová s Baromantikou připravují první živák Fotogalerie (11)
    • 17.09.2013
    • Tisk

    Lenka Dusilová, jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské hudební scény, a její kapela …

    Sdílejte článek:

Lenka Dusilová, jedna z nejvýraznějších osobností tuzemské hudební scény, a její kapela Baromantika vydají v říjnu u Supraphonu první živé album na DVD i CD.

Live at Café v lese, které předznamenává videoklip ke skladbě „Ptáci”, vzniklo v produkci společnosti VICE, v režii Tomáše Zilvara.

Křest alba proběhne 9. a 10. října v pražském Jazz Docku.

Nahrávka Live at Café v lese plynule navazuje na úspěšné kritiky i posluchači ceněné album Baromantika z roku 2011 a je jakousi předzvěstí spoluautorské studiové novinky, kterou kapela chystá na příští rok.

"Dříve nebyla odvaha, zralost, zkušenost. Předcházela léta hledání vlastní formy a hudebně všeschopných kolegů blízkých mé povaze. Taková společnost se mi začala otevírat již s Eternal Seekers. Následující sólový počin Baromantika a více než rok koncertování s týmem jejích spolutvůrců (Tin Soldiers a B. Hlavenková) nás proměnil v plnohodnotnou kapelu, která není ozdobou zpěvačky, ale svébytné hudební těleso s vlastním jazykem, zvukem a duší, která je schopna na posluchače přenášet silné emoce,“ vysvětluje Lenka Dusilová hlavní důvody, proč vydává záznam koncertu až nyní po pěti sólových albech.

Živák Live at Café v lese nabídne zajímavou alternativu k obvyklému přístupu v tvorbě koncertních záznamů.

Napovídá tomu fakt, že místo aby se natáčelo v některém z větších tuzemských klubů, rozhodli se Lenka s kapelou a režisérem Tomášem Zilvarem jít opačnou cestou.

Vsadili na intimnější ráz komorního prostředí podzemní části Café V lese v pražských Vršovicích, kde koncertovali po tři večery.

Záznam čítá celkem třináct písní, převážně z alba Baromantika, včetně skladby „Brother“ s hostujícím Justinem Lavashem.

Na živém albu najdete také tři starší věci z Lenčina repertoáru, které dostaly nový „baromantický“ háv.

Konkrétně jde o skladby „Pro Tebe“, „Vlčí Oči“ a „Noni Jam“, která celý koncert uzavírá.

Záznam koncertu Live at Café v lese bude podle Lenky Dusilové symbolickým rozloučením s dvouletým koncertním cyklem k albu Baromantika a započetím nové etapy, která vyvrcholí novým albem, jež nebude sólovým počinem, ale spoluautorským dílem kapely Baromantika.

Jejími členy jsou Beata Hlavenková (např. Eternal Seekers, Théodóros, Iva Bittová), Viliam Béreš (Toxique, Lanugo), Patrick Karpentski (Toxique, Lake Malawi) a bubeník Martin Novák (Lanugo, David Dorůžka).

Podzimní koncerty Lenky Dusilové a Baromantiky:

04.10. Vídeň, Waves Vienna

09.10. Praha, Jazz Dock – křest

09.10. Praha, Jazz Dock – křest

24.10. České Budějovice, Slávie

02.11. Košice, Radnice

03.11. Ostrava, Parník

21.11. Praha, KC Novodvorská

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.