Nenechte si ujít unikátní dokument o Colours of Ostrava

  • Nenechte si ujít unikátní dokument o Colours of Ostrava Fotogalerie (3)
    • 13.09.2013
    • Tisk

    Česká televize připravila na zítřejší večer na programu ČT art unikátní ohlédnutí za letošním ročníkem …

    Sdílejte článek:

Česká televize připravila na zítřejší večer (sobotu 14. září) na programu ČT art unikátní ohlédnutí za letošním ročníkem mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava.

Ve 20:25 odvysílá premiéru hodinového dokumentu Moje Colours autorky a režisérky Markéty Nešlehové.

„Dění na festivalu jsme nezachytili pomocí obvyklých záběrů z koncertů a rozhovorů s kapelami, ale prostřednictvím devíti příběhů devíti lidí s festivalem různě spojených,“ říká Markéta Nešlehová.

Kamera už několik týdnů před akcí a v jejím průběhu sledovala ředitelku Zlatu Holušovou, ředitele Městského divadla Olomouc Josefa Podstatu, který se v rámci festivalu stává průvodcem hudebních hvězd, podnikatele a předsedu představenstva a generálního ředitele Vítkovice – Machinery Group Jana Světlíka a filantropa umění, známého hudebníka Václava HavelkuPlease the Trees, který je zároveň manažerem nástrojového vybavení pro festival, Daniela Krečmera, dovozce čajů a šéfa areálu, Lukáše Krále, šéfa IT firmy, která má na starosti kompletní komunikaci s fanoušky prostřednictvím webu a sociálních sítí a zároveň pomáhá se sestavováním Colours bez bariér, Radka Michálka, stevarda z pendolina, který svlékne stejnokroj „průvodčího“, aby ho už po šesté vyměnil za uniformu bezpečnostní služby, manžele Fojtíkovy, prodejce langošů, a italskou reggae zpěvačku Mama Marjas s její kapelou.

Součástí dokumentu se také stala festivalová videa dvou fanoušků – návštěvníků akce.

Příběhy všech uvedených postav se protnou a propletou právě v průběhu celé akce.

„V názvu dokumentu Moje Colours je zašifrováno to, že chci rozkrýt před očima diváků zákulisí, které neznají, a přiblížit jim ty, kteří s festivalem žijí,“ dodává Markéta Nešlehová.

Jeden festivalový den na letošní nové scéně Drive stage, která sklidila velký ohlas a úspěch, pak budou moci prožít diváci ČT art od 21:20.

Režisér Roman Motyčka pro 51 minut záznamu vybral to nejlepší z vystoupení pěti kapel.

Jedná se o Gangstagrass z newyorského Brooklynu, rock’n’roll-punkovou kapelu The Rocket Dogz, 17 Hippies a jejich berlínský styl, Glenna Kaisera, pastora komunity Jesus People USA v Chicagu a tvůrce bluesrockově ostře řezané hudby a Agnostic Mountain Gospel Choir, country blues a old-time music zahranou tím nejsyrovějším možným způsobem.

Oba pořady bude možné kromě ČT art zhlédnout také on-line.

Dvanáctý ročník Colours of Ostrava letos v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic navštívilo od 18. do 21. července rekordních 33 tisíc lidí.

Další ročník proběhne na stejném místě od 17. do 20. července 2014.

www.colours.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.