Koncert Suzi Quatro se přesouvá do větších prostor

  • Koncert Suzi Quatro se přesouvá do větších prostor Fotogalerie (12)
    • 11.09.2013
    • Tisk

    Říjnový koncert stále energické rockerky Suzi Quatro se přesouvá do větších prostor. Místo brněnského …

    Sdílejte článek:

Říjnový koncert stále energické rockerky Suzi Quatro se přesouvá do větších prostor. Místo brněnského Bobycentra se uskuteční v Hale Vodova.

Ta totiž kromě větší kapacity koncertu, který je naplánovaný konkrétně na 17. října, poskytne i lepší produkčně-technické zázemí.

Než nastoupí zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro s kapelou, dostane ještě prostor tuzemská předkapela Ginger z Přerova, která už si střihla roli supportu na koncertě britských Status Quo.

Suzi Quatro zahraje všechny zásadní písně jejího repertoáru.

Od „A Girl Like Me“, přes „Rocking In the Free World“ nebo „Can the Can“ až po nesmrtelné „Stumblin In“ a „If You Can’t Give Me Love“.

Na pódiu ji podpoří skupina kvalitních rockových muzikantů včetně brilantní dechové sekce, jíž velí renomovaný britský saxofonista Ray Beavis, který se objevil i v dechové sekci Irish Horns na albu London Calling legendárních The Clash.

Spolupracoval ale třeba také s U2.

Zakoupené vstupenky na koncert zůstávají v platnosti a není potřeba je vyměňovat.

Vstupenky v cenách od 690 korun jsou v prodeji nadále exkluzivně v síti Ticketpro. Po 1. říjnu se cena zvedne.

Suzi Quatro, vlastním jménem Suzi Quatrocchio, se narodila 3. června 1950. V dětství a mládí se učila hrát na klavír a bicí, a když jí bylo 14 let, otec jí dal první baskytaru Fender Precision (kterou vlastnila ještě v roce 2007).

První kapelu, Suzi Soul & The Pleasure Seekers, založila společně se sestrami ještě v tom samém roce. Dívčí kapela absolvovala mimo jiné turné po amerických vojenských základnách, Suzi později popisovala bez sentimentu, jak musely nosit minisukně a paruky, a většina vystoupení se odehrávala v kabaretech, kde záleželo víc na tom, jak vypadají, než jak jim to hraje a zpívá.

V roce 1970 pozval Suzi do Anglie producent Mickie Most, který jí nabídl, že "udělá novou Suzi Quatro“.

Před tím totiž dostala nabídku od ředitele amerického vydavatelství Electra Records, aby se stala „novou Janis Joplin“, která by zaplnila mezeru po zemřelé legendě. To ale interpretka odmítla.

Dala tedy přednost vlastní kariéře ve Velké Británii, což jí přineslo v sedmdesátých letech úspěchy a řadu hitů.

Suzi Quatro byla první ženou, která v rocku převzala do té doby výhradně mužskou dominantní roli v rámci kapely jako zpěvačka i muzikantka.

Objevila se také v řadě filmů, mimo jiné v jedné epizodě detektivní série Dempsey a Makepeaceová nebo Vraždy v Midsomeru.

Účinkovala i v divadle a v současné době moderuje každý týden vlastní rock&rollový pořad na britské rozhlasové stanici BBC 2.

www.brnokoncert.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.