Škwor zvou na novou desku i velkolepou oslavu výročí

  • Škwor zvou na novou desku i velkolepou oslavu výročí Fotogalerie (9)
    • 09.09.2013
    • Tisk

    S novým albem se letos na podzim přihlásí také tuzemská rocková kapela Škwor. V pořadí desátou studiovou nahrávku pojmenovala „Sliby & lži“.

    Sdílejte článek:

Vychází 27. září 2013, v roce, kdy Škwor slaví patnáct let existence.

Místo toho, aby ho připomněla kolekcí největších hitů, jak je to běžné, kterou by ze svých starších pecek dala bez problémů dohromady, raději přichází s novinkou.

Na tu láká pilotním singlem „Poslouchej“, který je k poslechu k dispozici na

a ke stažení na stránkách vydavatelství.

Na albu Sliby & lži tažným refrénům předchází náladotvorná a melodicky přitažlivá sloka, vše propojuje naléhavý zpěv Petra Hrdličky a masivní zvuk, který už dávno překročil parametry tuzemského průměru.

„Chtěli jsme písničkám dát nové nálady, pokud možno pokaždé jinou. I proto jsme na albu při nahrávání použili dost akustických nástrojů, možná víc než v minulosti. Všichni v kapele je máme rádi, pro rockovou hudbu je to po zvukové stránce hezké koření,“ vysvětluje baskytarista Tomáš Kmec.

Akustické kytary, piano nebo akordeon, to jsou nástroje, které některé písničky obohatily. A zní často hned na jejich začátku, jako tvůrci atmosféry, která v prvních chvílích naznačuje, co skladba přinese.

„Na akordeon hraje Petr Hrdlička. Děda mu ho kdysi dal a on se na něj naučil. Říkal, že tenkrát zvládl asi třicet písniček. Pak ho ale odložil a oprášil ho v podstatě až ve studiu při nahrávání této desky. Některé party skutečně natočil, ale objektivně přiznal, že už to není ono. Mělo to znít jako hra opilého harmonikáře. To, myslím, zvládl skvěle,“ usmívá se Kmec.

Naléhavost v Hrdličkově zpěvu, která desku charakterizuje, je jistě dána i tím, že se v textech písniček vzteká, láteří, obviňuje svět z nepravostí a křivd, pojmenovává je a také připouští, že když jí říkal, že ji nemá rád, tak lhal.

Petr se vždycky před nahráváním desky bojí, že do textů nenajde nová témata, že nebude mít o čem psát. Nakonec to ale vždycky dá. Myslím, že texty pro tohle album dopadly skvěle,“ konstatuje Kmec.

Škwor ctí týmového ducha. Hudební nápady jednoho ostatní z kapely posunují do konečného tvaru a zvukově to pak dokončí kytarista Leo Holan.

I tentokrát je otcem zvuku alba, a vlastně zvuku celé kapely on. Producent z vlastních řad.

„Na našich prvních deskách s námi jako producenti spolupracovali Aleš Brichta a George Eric. Potom jsme si už ale alba nahrávali a produkovali sami. Nechtěli jsme se už s nikým dohadovat. Vždycky jsme byli o své vizi přesvědčeni a nenašli jsme osobnost, o které bychom si mysleli, že by ji jako producent nějak zlepšila. Stejné to bylo i teď,“ komentuje tuto volbu kapela.

15. listopadu oslaví Škwor koncertem v pražské Incheba Areně patnáct let existence.

„Zeptali jsme se na našich internetových stránkách fanoušků, jak by si představovali setlist koncertu. Napsali nám písničky, které hrajeme běžně, takže překvapení budeme muset vymyslet my. Bude to každopádně delší koncert, než jaké obvykle hrajeme. Velká scéna, skvělý zvuk, několik hostů,“ uzavírá Kmec.

www.skwor.cz
 

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze