Zpěvák Dan Bárta se připravuje na podzimní turné

  • Zpěvák Dan Bárta se připravuje na podzimní turné Fotogalerie (3)
    • 05.09.2013
    • Tisk

    Jednoho z nejlepších a nejvýraznějších českých zpěváků Dana Bártu zasypal na Slovensku bagr …

    Sdílejte článek:

Jednoho z nejlepších a nejvýraznějších českých zpěváků Dana Bártu zasypal na Slovensku bagr. Bylo to při focení promo fotek k připravovanému albu a velkolepému turné.

Dan Bárta se v těchto dnech se skupinou Illustratosphere připravuje na podzimní Maratonika tour 2013 po České republice i Slovensku.

Na koncertní šňůře představí jedinečný program a slibuje famózní hudební zážitek.

Zazní nové skladby ale také osvědčené hity v novém kabátě.

Fotky vznikly ve vojenském prostoru.

Kvůli promo materiálům k novému albu se Dan Bárta i ostatní členové kapely odhodlali k náročnému focení se špičkovým fotografem Jakubem Klimou a nechali se dobrovolně zahrabat.

„Nemohu říci, že bych samým nadšením nemohl ani dospat. Mířil na mě fotoaparát a já se tvářil krásnější, chytřejší a mladší než vlastně jsem. Mám rád, když je fotograf neviditelný a mohu si dělat, co chci. Je ale fajn, že občas najdu odvahu k tomu, abych lidem ukázal, jaký nejsem,“ vtipkoval zpěvák Dan Bárta.

Focení si kromě něj užili i ostatní členové a prvotřídní hudebníci ze skupiny Illustratosphere: Filip Jelínek (klávesy, trombón, perkuse), Robert Balzar (kontrabas, basa), Míra Chyška (kytara) a Jiří Slavíček (bicí).

Fotografování se zvládlo za jeden den.

Hlavní aktéry přímo v písečných dunách upravili stylisté a vizážisté, sám fotograf obsluhoval bagr.

„Když jsme se o tom bavili poprvé, hned jsem si v hlavě představil propojení civilizace, poušť, prach … Najednou jsem je viděl všechny zahrabané v písku. Fotili jsme i s takovými pouštními brýlemi. Kvůli focení musely být vykopány bagrem jámy, do kterých jsme hudebníky umístili. Obsluhu stroje jsem si vzal na starost přímo já sám,“ popisuje práci Jakub Klimo.

„Tři čtyři věci už hrajeme a co se týče desky tak máme kompletní rytmiku nebo jsme v procesu, a tak dále,“ směje se Dan Bárta.

Koncertní Maratonika tour 2013 odstartuje 21. října v bratislavském prostoru Ateliér Babylon.

Celkově bude mít v měsících říjnu až prosinci třicet zastávek.

Křest CD Maratonika se odehraje 5. listopadu 2013 v pražském Divadle Archa.

www.danbarta.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.