Oblíbené Vizovické Trnkobraní se odehraje už za týden

  • Oblíbené Vizovické Trnkobraní se odehraje už za týden Fotogalerie (9)
    • 15.08.2013
    • Tisk

    Vizovické Trnkobraní se uskuteční už o příštím víkendu, tedy od 23. do 24. srpna, ve Vizovicích …

    Sdílejte článek:

Vizovické Trnkobraní se uskuteční už o příštím víkendu, tedy od 23. do 24. srpna, ve Vizovicích v areálu likérky Rudolf Jelínek. Máme pro vás kompletní program už 46. ročníku festivalu.

V pátek a sobotu se návštěvníci můžou těšit na největší hvězdy české a slovenské hudební scény jako jsou Kryštof, Chinaski, No Name, Miro Žbirka, David Koller, Pražský výběr, Visací zámek nebo Čechomor.

Festival nabídne také stand-up představení KOMICI s.r.o. v podání Tomáše Matonohy a Miloše Knora, show bublináře Matěje Kodeše nebo představení Bílého divadla Ostrava.

Od festivalového ruchu bude možné si odpočinout na projekcích filmů Polski film, Martin a Venuše či Bobule, připravena je tradiční soutěž v pojídání švestkových knedlíků a ochutnávka slivovic.

Nedělní program proběhne v režii města Vizovice pro návštěvníky zdarma v jeho ulicích a nabídne tradiční hudební žánry jako jsou dechovka a cimbálovka. Festivalem provedou moderátoři Patrik Hezucký a Jiří Hölzel.

Hudební program festivalu Vizovické Trnkobraní se bude odehrávat v pátek i v sobotu na dvou hlavních pódiích Starobrno stage a Rudolf Jelínek stage.

V pátek začne v 17 hodin.

V průběhu odpoledne a večera se představí kapely Kryštof, Pražský výběr, Visací zámek, UDG, Rybičky 48, Nebe a program uzavřou Charlie Straight.

V sobotu se začne hrát už v 11 hodin.

Návštěvníci se můžou těšit na hvězdné obsazení v čele s No Name, Miro Žbirkou, Davidem Kollerem, Chinaski a Čechomorem, dále pak na Xindla X, Dilated, Portless, Xaviera Baumaxu, Sto zvířat, Koblížky, Fleret, Vypsanou Fixu a Kosovce.

Alternativní scéna bude v sobotu přes den hostit divadelní představení Komici s.r.o. – to nejlepší z pořadu Na stojáka v podání Tomáše Matonohy a Miloše Knora, hru „Ty, který lyžuješ“ Bílého divadla Ostrava i bubble show Matěje Kodeše.

Večer se pak změní na taneční scénu a vystoupí například Dj Orbith, Sayuz a další Djs.

Novinkou letošního ročníku festivalu je také kinokavárna se sobotním promítáním filmů s odlehčenou letní a hudební tématikou.

Do programu byly zařazeny např. snímky Rok ďábla, Indiánské léto, Polski film, Martin a Venuše a Bobule.

Pro dětské návštěvníky bude v provozu dětský koutek s vystoupením Cats on a Hot Tin Roof „Starci na chmelu“ a následným tanečním workshopem, bublinářskými a rukodělnými dílnami, Divadlo Brod uvede loutková představení „O vlku a kůzlátkách“ a „Červená Karkulka“.

Součástí festivalu bude také páteční Jelínkův vizovický košt, do kterého může každý zájemce zaslat vlastní vzorek slivovice a vyzkoušet si, jak obstojí v konkurenci.

Vítěz z řad návštěvníků Vizovického Trnkobraní získá třílitrovou láhev slivovice Rudolf Jelínek.

Ochuzeni nezůstanou ani příznivci souboje v pojídání švestkových knedlíků – Velká cena Vizovic se tentokrát uskuteční v sobotu ve 13 hodin a je otevřena široké veřejnosti.

Pro milovníky švestkových specialit bude navíc připraven kulinářský koutek se švestkovými pokrmy.

O nedělní pokračování festivalu se postará město Vizovice, které v areálu vizovické Sokolovny návštěvníkům zdarma nabídne celodenní program s vystoupením folklorních, dětských a lokálních souborů.

Parkoviště i stanové městečko najdete v těsné blízkosti areálu festivalu. Parkovné vyjde na 50 korun, stanování bude pro návštěvníky zdarma.

Vstupenky a permanentky na páteční a sobotní program Vizovického Trnkobraní je možné pořídit v předprodejní síti Ticketstream do 22. srpna za zvýhodněnou cenu: jednodenní vstupenka stojí 330 korun (na místě 380 korun), permanentka na oba dny 590 korun (na místě 660 korun), vstupné pro děti koupíte na místě za 180 korun, děti do výšky 1 metru v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.

www.trnkobrani.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze